Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Mercan Taşı

 • Mercan Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Mercan Taşı Özellikleri
 • Mercan Taşı Faydaları
 • Mercan Taşı Temizliği
 • İşlenmemiş Doğal Ham Kırmızı Mercan ( 3.5-4 CM)
  Toptan Fiyatına -24 %
  Ortalama 3-4 CM boyutlarda işlenmemiş doğal ham kırmızı renk mercan taşı. Ürün piyasadaki sıkma taşlardan olmayıp tamamen doğaldır. Fiyat 1 Adet mercan fiyatıdır. Fiyatlama ağırlık üzerindendir. Her taş benzersiz olduğu için görselden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Ta..
  13,00TL 17,00TL
  Vergiler Hariç:11,02TL
  Mercan Kırık Doğal Taş Kadın Kolye
  Toptan Fiyatına -21 %
  Doğal şekilsiz kırmızı mercan taşlarından tasarlanmış mercan kadın kolye uzatma aparatı dahil 46-48 CM uzunluğundadır. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Bu taşlı kolye doğum, günü, anneler günü, sevgililer günü gibi  özel..
  15,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:12,71TL
  Mercan Taşlı Doğal Taş Bakır Yüzük Mercan Taşlı Doğal Taş Bakır Yüzük
  Toptan Fiyatına -37 %
  Mercan kırık doğal taşlar kullanılarak tasarlanmış doğal taş bakır yüzük ayarlanabilirdir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle görsel arasında küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir...
  10,00TL 16,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Doğal Mercan Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -23 %
  Ortalama 2-3 CM boyutunda mercan taşı doğal taş kolye ucu. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Dilerseniz hemen alttaki seçeneklerden kolye ucunuza zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz...
  17,00TL 22,00TL
  Vergiler Hariç:14,41TL
  8 MM Mercan Taşlı Doğal Taş Bileklik 8 MM Mercan Taşlı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -29 %
  Ortalama 19-20 CM uzunluğu olan 8 MM küre kesim mercan taşlı doğal taş bileklik modeli elastik ipli olup bileğinize uyar. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Sevdiklerinize özel günlerinizde onlara özel bir şey vermek istiyorsanız bu yetişkin bilekl..
  42,00TL 59,00TL
  Vergiler Hariç:35,59TL
  Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

  Mercan Taşı'nın Özellikleri

  Sıcak ve sığ sularda bulunan ve inci, sedef gibi organik bir taştır. Çok sert olmayan bu taşın işlenmesi kolay olsa da zayıf ve kırılgan yapısı işlem görmesini biraz zorlaştırmaktadır. Farklı kültürlerde farklı isimlere sahip olan mercan ‘Koral’ ve ‘Hayat ağacı’ gibi isimlerle de anılmıştır. Daha çok kızıl renkleriyle hatırlansa da mercana doğada turuncu tonları, beyaz, pembe nadir de olsa mavinin tonlarında rastlayabilmek mümkündür. Ayrıca mercan camsı ve parlak olabildiği gibi mat bir görünümde de olabilmektedir. Bu farklılıklar ve renklerdeki çekicilik sebebiyle mercan birçok süsleme sanatında ve takı sektöründe orijinal bir yere sahiptir. Mercan taşı en çok Afrika, Malezya, Cezayir, Batı Hint Adaları, Büyük okyanus ve Japonya kıyılarında bulunur.

  Mercan organik bir taş olduğu için kullanımında özenli olunması tavsiye edilmektedir. Isı ve asitlere duyarlı bir taş olduğu için kimyasal maddelerden uzak tutulması gerekmektedir. Sadece su ile yıkayarak ya da yumuşak ıslak bir bezle silerek taşınızın temizliğini yapabilirsiniz. 

  Mercan Taşı'nın Faydaları

  1.      Kırmızı tonlarındaki mercanın olumsuz enerjiyi yok edip bulunduğu ortama huzur verdiği söylenmektedir.

  2.      Ruhsal problemler yaşayan insanlar için ruhsal dengeyi sağlamada olumlu etkileri bulunmaktadır.

  3.      Kararsız ve şüphede kalan insanlara da yardımı olduğu bilinir.

  4.      Konsantrasyon ve motivasyon artırıcı olarak bilinmektedir.

  5.      Kan dolaşımı için yararlıdır ve kalbe iyi geldiği düşünülmektedir.

  6.      Hafızayı kuvvetlendirdiğine inanılmaktadır.

  Mercan Taşı Nasıl Temizlenir?

  Mercan taşının negatif enerjisinden arındırılabilmesi için ayda en az bir defa tuzlu suda bekletilmelidir. Bu su deniz suyu olursa daha etkili olacaktır. Geceden sabaha bekletmeniz yeterli olmaktadır. Mercan taşı ısı ve asitlere karşı oldukça hassas bir taştır.

  (Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)