Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatlarla alım yapma fırsatını kaçırmayın. ByKolyeucum

Mercan Taşı

 • Mercan Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Mercan Taşı Özellikleri
 • Mercan Taşı Faydaları
 • Mercan Taşı Temizliği
 • Mercan Taşlı Doğal Taş Yüzük - KLCYZ0246 Mercan Taşlı Doğal Taş Yüzük - KLCYZ0246
  Toptan Fiyatına -50 %
  Mercan taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış doğal taşlı yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle görsel arasında küçük t..
  28,00TL 56,00TL
  Vergiler Hariç:23,33TL
  Küre Kesim Kırmızı Mercan Taşlı Ay Yıldız Bronz Yüzük - KLCYZ0189 Küre Kesim Kırmızı Mercan Taşlı Ay Yıldız Bronz Yüzük - KLCYZ0189
  Toptan Fiyatına -50 %
  Şekilsiz mercan kullanılarak tasarlanmış taşlı bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle görsel arasında küçük ton ve ..
  49,00TL 98,00TL
  Vergiler Hariç:40,83TL
  Mercan Taşlı Bronz Kadın Yüzük - KLCYZ0182 Mercan Taşlı Bronz Kadın Yüzük - KLCYZ0182
  Toptan Fiyatına -50 %
  Küre kesim mercan taşı kullanılarak tasarlanmış bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz...
  44,00TL 88,00TL
  Vergiler Hariç:36,67TL
  Şekilsiz Delikli Mercan Taşı - KLCDEL0240 Şekilsiz Delikli Mercan Taşı - KLCDEL0240
  Toptan Fiyatına DİZİ DEĞİL -50 %
  Ortalama 2 - 3.5 CM boyutları arası üstten yatay delikli mercan taşı. Ürünü kolye ucu, kolye, küpe ve aksesuar tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır. Stoktan rastgele seçilip yollanacaktır...
  24,00TL 48,00TL
  Vergiler Hariç:20,00TL
  Doğal Kırmızı Mercan Taşlı Bronz Yüzük - KLCYZ0070 Doğal Kırmızı Mercan Taşlı Bronz Yüzük - KLCYZ0070
  Toptan Fiyatına -50 %
  Şekilsiz mercan doğal taş kullanılarak tasarlanmış doğal taşlı bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle görsel arasın..
  49,00TL 98,00TL
  Vergiler Hariç:40,83TL
  Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

  Mercan Taşı'nın Özellikleri

  Sıcak ve sığ sularda bulunan ve inci, sedef gibi organik bir taştır. Çok sert olmayan bu taşın işlenmesi kolay olsa da zayıf ve kırılgan yapısı işlem görmesini biraz zorlaştırmaktadır. Farklı kültürlerde farklı isimlere sahip olan mercan ‘Koral’ ve ‘Hayat ağacı’ gibi isimlerle de anılmıştır. Daha çok kızıl renkleriyle hatırlansa da mercana doğada turuncu tonları, beyaz, pembe nadir de olsa mavinin tonlarında rastlayabilmek mümkündür. Ayrıca mercan camsı ve parlak olabildiği gibi mat bir görünümde de olabilmektedir. Bu farklılıklar ve renklerdeki çekicilik sebebiyle mercan birçok süsleme sanatında ve takı sektöründe orijinal bir yere sahiptir. Mercan taşı en çok Afrika, Malezya, Cezayir, Batı Hint Adaları, Büyük okyanus ve Japonya kıyılarında bulunur.

  Mercan organik bir taş olduğu için kullanımında özenli olunması tavsiye edilmektedir. Isı ve asitlere duyarlı bir taş olduğu için kimyasal maddelerden uzak tutulması gerekmektedir. Sadece su ile yıkayarak ya da yumuşak ıslak bir bezle silerek taşınızın temizliğini yapabilirsiniz. 

  Mercan Taşı'nın Faydaları

  1.      Kırmızı tonlarındaki mercanın olumsuz enerjiyi yok edip bulunduğu ortama huzur verdiği söylenmektedir.

  2.      Ruhsal problemler yaşayan insanlar için ruhsal dengeyi sağlamada olumlu etkileri bulunmaktadır.

  3.      Kararsız ve şüphede kalan insanlara da yardımı olduğu bilinir.

  4.      Konsantrasyon ve motivasyon artırıcı olarak bilinmektedir.

  5.      Kan dolaşımı için yararlıdır ve kalbe iyi geldiği düşünülmektedir.

  6.      Hafızayı kuvvetlendirdiğine inanılmaktadır.

  Mercan Taşı Nasıl Temizlenir?

  Mercan taşının negatif enerjisinden arındırılabilmesi için ayda en az bir defa tuzlu suda bekletilmelidir. Bu su deniz suyu olursa daha etkili olacaktır. Geceden sabaha bekletmeniz yeterli olmaktadır. Mercan taşı ısı ve asitlere karşı oldukça hassas bir taştır.

  (Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)