Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatlarla alım yapma fırsatını kaçırmayın. ByKolyeucum

Doğal Taşlar

Alfabetik Doğal Taş Listesi:    A    B    Ç    D    F    G    H    İ    J    K    L    M    N    O    P    R    S    Ş    T    U    V    Y    Z

A

B

Ç

D

F

G

H

İ

J

K

L

M

N

O

P

R

S

Ş

T

U

V

Y

Z

Doğal Taşlar ve Faydaları

Bilmeyenler için doğal taşlar; doğada ölümsüz olarak bilinen, şifa için kullanılan, farklı kimyasallar içeren, insan hayatına olumlu katkıları olduğuna inanılan Türkiye ve dünyada yoğun olarak kullanılan taşlara denilmektedir. Hafızanın arınmasından vücudun yenilenmesine kadar birçok olumlu etki yaratıldığına inanılan, insanın vücudundaki pozitif enerjiyi artırırken negatif enerjiyi ise vücuttan gönderen doğal taşlar, her burca göre özel bir etkiye sahiptir. Farklı ülkelerde çıkartılan ve Türkiye’ye getirilen doğal taşlar farklı enerji sağlaması için düzenli olarak temizletilmesi gerekmektedir. Doğal taşlar renk, koku, kimyasal değerleri ve görüntü bakımından birbirinden ayrılmaktadır.Doğal taşlar ile kendinize doğanın taşınabilir formunu oluşturmuş oluyorsunuz. Evinizde, işyerinizde, arabanızda, bileklik ve kolye gibi takılarda bedeninizde doğanın o sıcak enerjisini taşıyın. Doğal taşlar ile bu mümkün hale geliyor. Akik, ametist, kuvars, hematit, kehribar enerjileriyle insan ruhuna etki eder. Bu taşlar insan bedenine etki eden değerli taşlardır. Akuamarin taşı rahatlama taşı olarak bilinir. Sakinliği sembolü olan bu taş doğanın bize sunduğu mucizelerdendir.Şifayı doğadan bulmamız mümkün. Her türlü olumlu duyguyu doğadan bulabiliriz:
  • Aradığınız soruların cevaplarını taşların sırlarında arayın.
  • Doğanın mucizevi gücüne yönelin.
  • Huzuru bulmak için kendinizi doğanın şifalı kollarına bırakın.
  • Bu karmaşa ve beton yığınlarının arasından çıkın.
  • Doğaya ulaşmanın bir yolunu bulun.
  • Huzuru yakalamak sandığınız kadar zor olmayabilir.
  • Doğal taşlar iç dünyanızı zenginleştirir.
  • Şifanın taşınabilir olduğunu söylesek ne düşünürsünüz? Doğal taşlar kullanarak bunu yapabilmek mümkündür. Doğadaki huzuru istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Doğayı bazen bir kolyeye bazense bir aksesuara sığdırabilirsiniz. Doğada birbirinden farklı doğal taşlar mevcuttur. Apatit taşı, bu taşlardan bir tanesidir. İlham taşı olarak da bilinen apatit taşı özgüveni arttırma, motivasyon sağlama gibi pek çok etkisi olan bir taştır. Hem bedene hem ruha dokunan bu mucize taşın enerjisini hissettiğinizde yanınızdan ayırmayacaksınız.Bu sayfamızda doğal taşların faydaları ve özelliklerine ulaşabilir, gemoloji açısından yarı değerli taşların listesini bulabilir, dilediğiniz doğal taşla ilgili bilgi ve ürünlere ulaşabilirsiniz.