Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatlarla alım yapma fırsatını kaçırmayın. ByKolyeucum

Blog

10 Kas Uykusuzluğa İyi Gelen Taşlar Nelerdir?
0 9459
Uykusuzluk sorunuyla başa çıkmak için bazı kişiler doğal taşları kullanmayı tercih ederler. Ancak, doğal taşların etkileri kişiden kişiye değişebilir ve bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Uykusuzluğun ciddi bir tıbbi sorun olabileceğini unutmayın ve herhangi bir uyku sorununuz varsa bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.Uykusuzluğa iyi gel..
10 Kas Yaygın Olarak Kullanılan Doğal Taşların Renkleri Nelerdir?
0 9456
Doğal taşların renkleri oldukça çeşitlidir ve her taşın kendine özgü bir renk paleti bulunur. İşte bazı doğal taşların yaygın renkleri:Elmas: Elmaslar genellikle renksiz veya beyazdır, ancak nadiren doğada doğal renkli elmaslar da bulunur.Yakut: Yakutlar kırmızı renkte olur, ancak sarı, pembe, yeşil ve diğer renklerde de bulunurlar.Safir: Safirler..
10 Kas Hadislerde Geçen Şifalı Taşlar Hangileridir?
0 9660
Hadislerde geçen şifalı taşlar veya değerli taşlarla ilgili bilgiler, İslam kültüründe pek çok farklı kaynaktan türemiş olabilir ve bu konuda birçok farklı görüş bulunmaktadır. Hadislerdeki referanslara göre bazı taşlar veya minerallerin sağlık veya ruhsal iyileşme amacıyla kullanılabileceği belirtilmiştir. Ancak bu taşlar ve minerallerin kullanımı..
10 Kas Doğal Taşlar Gerçekten Faydalı mıdır?
0 9464
Doğal taşlar, bazı insanlar için faydalı olabilecek birçok potansiyel sağlık, zihinsel ve duygusal fayda sunabilirler. Ancak bu taşların faydaları kişiden kişiye değişebilir ve bilimsel olarak her bir taşın sağlık veya iyileşme etkileri kesin olarak kanıtlanmamıştır. İşte doğal taşların bazı potansiyel faydaları:Duygusal Denge: Birçok insan, değerl..
10 Kas Doğal Taşlarla Yapılan Enerji ( Healing ) Yöntemleri
0 9448
Taşlarla yapılan healing enerji, değerli taşların veya kristallerin enerji merkezlerini dengelemek, enerjiyi temizlemek ve iyileşmeyi teşvik etmek amacıyla kullanıldığı bir enerji çalışma veya şifa yöntemidir. Bu tür enerji çalışmaları, taşların kendilerinin taşıdığı enerjiyi veya titreşimi kullanarak kişinin fiziksel, duygusal, zihinsel veya spiri..
10 Kas Tanzanit Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
0 5663
Tanzanit Taşı Nasıl Bir Taştır?Tanzanit, özellikle takı yapımında kullanılan değerli bir taştır ve mavi-viyole renkli bir zoyzit türüdür. İşte tanzanit taşının temel özellikleri:Renk: Tanzanit, genellikle mavi-viyole veya mavi-mor renklere sahiptir. Bu eşsiz renk kombinasyonu, tanzanitin özel ve tanınabilir olmasını sağlar. Renk, ışığın açısına ve ..
10 Kas Topaz Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
0 5762
Topaz Taşı Nasıl Bir Taştır?Topaz, değerli bir taş türüdür ve farklı renklerde bulunabilen bir mineraldir. Topazın temel özellikleri şunlardır:Renk: Topaz taşı, çeşitli renklerde bulunabilir. En yaygın renkleri açık mavi, sarı, pembe, kahverengi ve renksizdir. Mavi topaz, pırlanta taklit etmek için mavi renkte sıklıkla kullanılır.Sertlik: Topaz, Mo..
10 Kas Unakit Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
0 5652
Unakit Taşı Nasıl Bir Taştır?Unakit taşı, yeşil, pembe ve beyaz renklerin karışımından oluşan bir metamorfik kayaç türüdür. Bu taşın en dikkat çekici özelliklerinden biri rengarenk görünümüdür. Unakit taşı, genellikle yeşil ve pembe lekelerin beyaz veya açık gri bir matris içinde dağıldığı şekilde görünür.Unakit taşı, yaygın olarak süs eşyaları ve ..
10 Kas Zeberced Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
0 5654
Zeberced taşı, "zebercet" olarak da adlandırılan değerli bir taştır ve yakut, safir, zümrüt gibi değerli taşlarla aynı mineral grubundan gelir. Zeberced, corundum mineralinin mavi renkli bir türüdür. İşte zeberced taşının temel özellikleri:Renk: Zeberced, genellikle mavi renkte olup, renk tonları ve dozları değişebilir. Açık mavi, orta mavi ve koyu..
10 Kas Yakut Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
0 5616
Yakut taşı, değerli bir taş olan kırmızı korundum (rubellite) veya yakut (ruby) adı verilen bir mineralin kırmızı renkli bir türüdür. İşte yakut taşının temel özellikleri:Renk: Yakut taşı, karakteristik olarak zengin kırmızı bir renge sahiptir. Ancak renk tonları ve dozları değişebilir, bazıları daha açık pembe tonlarına sahipken diğerleri daha koy..
10 Kas Zümrüt Taşı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
0 5581
Zümrüt, değerli bir taş olan beril mineral grubunun bir üyesidir ve yeşil renkteki çeşitli tonlarıyla ünlüdür. İşte zümrüt taşının temel özellikleri:Renk: Zümrüt, yeşil renkte olup, zümrütün rengi çeşitli tonlarda ve dozlarda bulunabilir. Saf zümrüt, zeytin yeşili veya yakutun daha açık bir yeşil tonuna sahip olabilir.Sertlik: Zümrüt, Mohs sertlik ..
10 Kas Fuksit Taşı Özellikleri
0 5602
Fuksit taşı, birçok özellik ve kullanım alanı ile tanınan bir yarı değerli taştır. İşte fuksit taşının bazı temel özellikleri:Renk: Fuksit taşı, genellikle pembe veya kırmızımsı pembe bir renge sahiptir. Renk tonları, taşın kaynağına ve bileşimine bağlı olarak değişebilir.Sertlik: Fuksit taşı, Mohs sertlik ölçeğine göre yaklaşık 6.5 ile 7 arasında ..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 88 (8 Sayfa)