Menu
Sepetiniz

Teknik bir sorundan dolayı şimdilik ürün satışı yapamıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Blog RSS Feed

21 Şub Rutil Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir? Rutil Kuvars Taşı Özellikleri
0 239
RUTİL KUVARS TAŞI (RUTILE QUARTZ)İçinde altın iğne, altın tel varmış gibi hoş bir görünüme sahip olduğu için İğnecikli Kuvars adını almıştır. Bazı kaynaklarda golden quartz olarak da adı geçmiştir. Renksiz ya da kahverengi, sarı, açık gri renklerde olabilir. Kaya kristali formunda olan Rutil Kuvars, saydam, yarısaydam ve opak olabilir.Rutil Kuvars ..
21 Şub Pembe Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir? Özellikleri ve Nerelerden Çıkarılır?
0 389
PEMBE KUVARS TAŞI (GÜL KUVARS)Kuvars'ın ender bulunan türlerindendir. Rengi uçuk pembeden gül kırmızısına doğru değişir. Bu rengi yapısındaki titanyum ve manganez elementlerinden alır. Benekli görünüme sahip türü de Çilek Kuvars olarak bilinir. Volkanik kayaçlar içerisinde kristal kütleler halinde ya da tek kristal parçalar halinde bulunur. Eski Mı..
21 Şub Kristal Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir? Kristal Kuvars Taşı Özellikleri
0 238
KRİSTAL KUVARS (CRYSTAL QUARTZ)Asıl adı Kuvars Kristali olsa da genellikle Kristal Kuvars Taşı olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Yer kabuğunun %10’dan fazlasını oluşturduğu bilinmektedir. En çok magmatik kayaçlarda bulunur. İçinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında tekrar suya dönüşür. Renksiz ve b..
21 Şub Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları Nelerdir? Dumanlı Kuvars Taşı Özellikleri
0 398
DUMANLI KUVARS (SMOKY QUARTZ)Kristal Kuvars'ın kahverengi, gri, siyah renkli türüdür. Şeffaf ve kristal yapısı içinde sanki bir miktar duman varmış gibi görünür. Koyu renkli ve daha opak görünen haline "Morion", sarımsı kahveden, grimsi kahveye dönen renge sahip türüne de "Cairngorm" adı verilir.Dumanlı Kuvars'ın ortamdaki ve bedendeki enerjiyi den..
13 Şub Gerçek İnci Nasıl Anlaşılır? İnci Özellikleri ve Faydaları
0 779
İnci, sedef ile kaplanmış benzersiz rengi, sert ve dayanıklı yapısı ile asırlardır bilinen, oldukça değerli bir maddedir. Kadınlar tarafından çok sevilen inci, hep en kıymetli mücevherler arasında yer almıştır. İnci saf güzelliği, zarafet ve masumiyeti temsil eder. Alçakgönüllülüğün, temiz kalpli olmanın, sevgi ve şefkatin, ışıltının, başarının, mu..
03 Şub Yeşim Taşı Faydaları Nelerdir? Yeşim Taşı Özellikleri
0 272
Yeşim Taşı, geçmişten günümüze birçok kültürde sevilen ve kullanılan doğal taşlardandır. Genel olarak insanlara şans ve mutluluk getirdiğine inanılmıştır. Bu yazımızda Yeşim Taşı hakkındaki aşağıdaki konu başlıklarını sizler için açıkladık. Keyifli okumalar dileriz.Yeşim Taşı'nın Psikolojik FaydalarıYeşim taşının aşırıya kaçan duyguları dengelediği..
30 Oca Akuamarin Taşı Faydaları Nelerdir? Akuamarin taşı özellikleri
0 221
Akuamarin Taşı Özellikleri ve FaydalarıSakinliğin ve huzurun taşı olarak bilinen Akuamarin, kelime olarak "Deniz Suyu" anlamındadır. Bu ismi okyanus gibi mavi ve berrak renginden almıştır. Beril grubunun bir üyesidir ve mavi, açık mavi, gök mavisi, yeşilimsi mavi gibi renklerde olabilir. Rengini yapısındaki demir oksitlerden alır. Zümrüte benzediği..
24 Oca Akik Taşı Faydaları Nelerdir? Akik Taşının Özellikleri
0 281
Genellikle kırmızı ve kahve renkleriyle bilinen ve güzelliğiyle geçmişten günümüze insanların ilgisini çeken Akik Taşı'nın faydalarını ve özelliklerini bu yazımızda sizler için derledik.Agate, Achat, Ölümsüz Taş, Yemen Taşı gibi farklı isimlerle de anılan Akik Taşı, dünya üzerinde şifalı taşlar arasında önemli bir yere sahiptir. Adını Sicilya'daki ..
06 Ara Evde Takı Yapmak İstiyorum
0 1762
Evde takı yapmak istiyorum düşünceniz var ev bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız öncellikle bu konuda kararlı olmanız gerekecektir. Takı yapmak bir çok diğer iş gibi fazlaca ince detay istiyor. Aynı zamanda kendini yenilemeyi gerektiriyor. Yeni modelleri takip etmek, kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine hitap hakkında bilgi toplamak yapılacak i..
25 Eki Lapis Taşı ve Faydaları
admin 0 361
Latincede lapis “taş” lazuli ise “mavi” anlamına gelmektedir. Bu nedenle lapis lazuli taşı, gök taşı ve mavi taş olarak nitelendirilmektedir. Taş genellikle gece mavisi- lacivert tonlarına sahip olur. Rengi sadece mavi tonlarda olup açıktan koyu tonlara doğru değişebilmektedir. Lapis lazuli doğada saf halde bulunmaz. Lapis  lazuli taşı, bünyesinde ..
14 Eki Ametist Taşı ve Faydaları
admin 0 356
Kuvars grubundan olan ametist taşı etkisi güçlü taşlardan biridir. Morun her tonunu görebileceğiniz ametist taşı kullanan kişideki ve ortamdaki enerjiyi pozitife dönüştürür. Sezgileri kuvvetlendirdiği, aurayı temizlediği ve stresi azalttığı bilinmektedir. Bu özellikleri sayesinde meditasyonlarda kullanılmaktadır. Kanı temizlediği için kalp rahatsız..
06 Haz Hangi Doğal Taş Bana Uygun?
0 7014
Bilmeyenler için doğal taşlar; doğada ölümsüz olarak bilinen, farklı kimyasallar içeren, insan hayatına olumlu katkıları olduğuna inanılan Türkiye ve dünyada yoğun olarak kullanılan taşlara denilmektedir. Hafızanın arınmasından vücudun yenilenmesine kadar birçok olumlu etki yaratıldığına inanılan, insanın vücudundaki pozitif enerjiyi artırırken neg..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 44 (4 Sayfa)