Menu
Sepetiniz

150 TL üstü alımlarınızda kargo hediyemiz.

Doğal Taş Boncuklar

Değerli ve yarı değerli doğal taşların doğadan alınarak kesim, tamburlama gibi yöntemlerle şekil verilip delinip takı yapımı, aksesuar tasarımı gibi sektörlerde kullanılmak için hazır hale getirilen boncuklara doğal taş boncuklar adı verilir. Bu işlemler sonucunda doğal taş özelliklerini kaybetmez. Aynı zamanda doğal taş boncuklar takı ve aksesuarlar için parlatılır. Sitemizde inci, turkuaz taşı, ametist taşı, akik taşı, kaplangözü taşı, kristal kuvars taşı, dumanlı kuvars taşı, aventurin taşı, ay taşı, labradorit taşı başta olmak üzere tüm doğal taş boncuk çeşitlerini bulabilirsiniz. Bu doğal taş boncukları kolye yapımı, bileklik yapımı, küpe yapımı gibi takı tasarımında kullanabilirsiniz. Aynı zamanda doğal taş boncuklar tekstil ve çanta, kemer tasarımları gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Başta 8 MM küre kesim doğal taş boncuklar olmak üzere arpa kesim ve silindir kesim doğal taş boncuklar tespih yapımında sıklıkla tercih edilir. 

Süs taşları olarak kullanılan doğal taş boncuklar bunun yanında pozitif enerji verip kötü enerjiyi aldıkları için yüzyılladır başvurulan taşlardır. Özel günlerde doğal taş boncuklarla tasarlanmış takılar sevdiklerinize ayrıcalıklı bir hediye için en güzel seçeneklerden biridir. 

Doğal Taş Boncuk Çeşitleri

Bu kategorimizde dizili halde doğal taş boncuk dizilerini, şekilsiz kırık doğal taşları, adetli sattığımız doğal taş boncukları ve ahşap doğal ağaç boncuklarını bulabilirsiniz. Sadece doğal taş boncuk satın al diyerek sitemize ulaşabilir ve onlarca farklı seçenek arasından dilediğinizi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tamamen doğal bir yapıya sahip olan boncukların ebatları birbirinden farklı olabilir. Beğendiğiniz herhangi bir ürün modelinin üzerine tıkladığınızda hem taşla ilgili detaylı bilgi alabilir hem de ebatlarına dair fikir edinebilirsiniz. 

Doğal Taş Boncuk Fiyatları

Doğal taş boncuk fiyatlarını belirleyen bir çok faktör vardır. Sitemizde 10 TL'den başlayıp binlerce liraya veren doğal taş boncuk dizileri bulunmaktadır. Taşın nadir bulunuyor olması, şeffaflığı, kristalize yapısı, rengi bu fiyatı belirleyen unsurlardan bazılarıdır. Sitemizdeki taş fiyatları piyasa koşullarına göre ve taş kalitesine göre çok uygun fiyatlardır. Aynı zamanda sıkma ve doğal olmayan yapay taşlar sitemizde ayrıca kategorilendirilir. Sıkma ve ceyt taşı diziler kategorimizde bulunan boncuklar bunlardandır. Bu taşların tercih edilmesinin sebebi takı tasarımında fiyat faktörüdür. Bu taşlarla da çok güzel takılar tasarlamak mümkün olsa da tamamı bu taşlardan yapılmış takılar enerji ve şifa amaçlı tercih edilmez. Başta turkuaz taşı, malahit taşı ve ay taşı olmak üzere piyasa da sentetik boncuklar doğal taş olarak satılmaya çalışılmaktadır. Özellikle çok düşük fiyatlara bu taşlara denk gelirseniz çok büyük ihtimalle bunlar sahtedir. Taşın orijinalliği konusunda güvendiğiniz yerlerden taş almanızı öneririz. Bazı taşlarda renklendirme yapılmaktadır. 

Bir dizide kaç adet doğal taş boncuk bulunur?

Bu sayı dizideki taşın boyutuna göre değişmektedir. Dizi büyüdükçe dizideki taş adedi de azalır. Örneğin 6 MM bir dizi de 60 adet doğal taş boncuk bulunmasına rağmen şekilsiz bir dizi de bu sayı değişmektedir. 8 MM'ler 48 adet ve 10 MM'lerde ise genelde 38-40 adet bulunur. Sırali dizi taşlara klips takılarak kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Doğal taş boncuklarla yapılmış takı örnekleri için sitemizdeki doğal taş kolyeler kategorisine göz atabilirsiniz.

8 MM Necef Taşı Dizi Boncuk 8 MM Necef Taşı Dizi Boncuk
Yeni -17 %
8 MM Necef taşı dizimiz 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır...
49,00TL 59,00TL
6 MM Necef Taşı Dizi Boncuk 6 MM Necef Taşı Dizi Boncuk
Yeni -10 %
6 MM Necef taşı dizimiz 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 60 adet doğal taş boncuk bulunmaktadır...
35,00TL 39,00TL
10 MM Necef Taşı Dizi Boncuk 10 MM Necef Taşı Dizi Boncuk
Yeni -14 %
10 MM Necef taşı dizimiz 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 38 adet doğal taş boncuk bulunmaktadır...
59,00TL 69,00TL
10 MM AA Krizopras Taşı Dizi Boncuk 10 MM AA Krizopras Taşı Dizi Boncuk
Yeni -10 %
10 MM AA Kalite Krizopras (krizopraz) taşı dizimiz 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 38 adet doğal taş boncuk bulunmaktadır...
179,00TL 199,00TL
3X4 MM Rondela Sedef Taşı Dizi Boncuk 3X4 MM Rondela Sedef Taşı Dizi Boncuk
Yeni -14 %
3X4 MM rondela kesim sedef taşı dizi 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 100 adet taş bulunmaktadır...
59,00TL 69,00TL
10 MM Sitrin doğaltaş dizimiz yaklaşık 40 CM uzunluğundadır. Dizimizde ortalama 38 adet doğaltaş sitrin boncuk bulunmaktadır. ..
149,00TL
6 MM Faset Kesim Sitrin Taşı Dizi Boncuk 6 MM Faset Kesim Sitrin Taşı Dizi Boncuk
Yeni -10 %
6 MM faset kesim Sstrin taşı dizimizde yaklaşık 65 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 39 cm'dir...
89,00TL 99,00TL
10 MM AA kalite faset kesim Sitrin taşı dizimizde yaklaşık 38 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 39 cm'dir...
399,00TL
10 MM Şungit (Shungite) taşı dizi 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 38 adet iyolit taşı bulunmaktadır. Şungit Taşı Yapısında % 98:e kadar karbon,% 4 hidrojen, azot, oksijen və kükürt bileşimleri mevcuttur. Ayrıca içeriğinde nikel, selenyum, vanadyum, molibden ve volfram gibi kimi mineralleri..
299,00TL
10 MM iyolit taşı dizi 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 38 adet iyolit doğal taş boncuk bulunmaktadır...
239,00TL
4 MM lacivert tonlarda lapis dizimiz ortalama 40 CM uzunluğundadır. Dizimizde yaklaşık 88 adet doğal taş boncuk bulunmaktadır...
39,00TL
10 MM Rutil kuvars dizimizde yaklaşık 38 adet doğal taş boncuk bulunmaktadır.  Fiyat 1 dizi fiyatıdır...
89,00TL 99,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 562 (47 Sayfa)