Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

İnci

İnci

İnci Taşı Özellikleri

İnci, sedef ile kaplanmış benzersiz rengi, sert ve dayanıklı yapısı ile asırlardır bilinen, oldukça değerli bir maddedir. Kadınlar tarafından çok sevilen inci, hep en kıymetli mücevherler arasında yer almıştır. 

İnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. Oluşum sürecinin zahmetli olması, az bulunması ve görüntüsü sebebiyle değerli bir taştır. 

İnci'nin Bilinen Bazı Faydaları:

  • Özgüven ve değerli olma duygusu verdiği düşünülmektedir.
  • Sanata yönelik zekâyı ve sezgi gücünü harekete geçirir.
  • Konsantrasyonu artırdığına inanılır.
  • Yapısındaki kalsiyumdan dolayı kemik ve diş yapısına, vücudun yumuşak doku ve organlarına iyi geldiği düşünülmektedir. 

Kültür İncisi Nedir?

Günümüzde istiridyelerin doğal olarak, hiçbir müdahale olmadan oluşturduğu inciler çok az bulunmaktadır. Çoğunlukla inci üretme çiftliklerinde, istiridyelere yapılan müdahale ile inciler insan kontrolünde üretilmektedir bu tür incilere Kültür İncisi adı verilir. Ancak bu inciler de doğaldır çünkü bunu yapan da istiridyelerdir. Kültür incileri, bugün birçok ülkede üretilmektedir. 

Uyumlu olduğu çakralar: Özellikle Tepe çakrası ve tüm çakralar 

Uyumlu Olduğu Burçlar: Yengeç, Aslan, İkizler, Kova, Yay, Terazi, Balık başta olmak üzere İnci her burcun kullanabileceği bir taştır. 

İnci hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğal Barok İnci Boncuk Dizi Doğal Barok İnci Boncuk Dizi
Yeni -10 %
Yassı şekliyle AA kalite doğal barok inci dizi 40 CM uzunluğundadır. Dizi de ortalama 21-23 adet doğal inci bulunmaktadır. İnci dizimizi inci kolye, inci küpe, inci bileklik takı tasarımlarınızda kullanabilirsiniz...
359,00TL 399,00TL
Doğal gerçek kültür incisi 7X8 MM boyutlarındadır. Dizimizin uzunluğu ortalama 36 cm’dir. Yaklaşık 52 adet inci bulunmaktadır.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. Oluşum sürec..
59,00TL
Doğal gerçek kültür incisi 5X6 MM boyutlarındadır. Dizimizin uzunluğu ortalama 36 cm’dir. Yaklaşık 70 adet inci bulunmaktadır. İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. ..
49,00TL
Doğal gerçek  kültür incisi 6 mm boyutuna yakındır. Yaklaşık 37 cm uzunluğunda olup dizide yaklaşık 90 adet inci bulunmaktadır.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafeti..
29,00TL
Doğal gerçek kültür incisi 3 MM boyutundaki dizimiz. Dizi ortalama 35-38 cm uzunluğundadır.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. Oluşum sürecinin zahmetli olması, az bulun..
34,00TL
Renklendirme yapılmış doğal 6 MM inci kolye yaklaşık 145 CM uzunluğundadır.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. Oluşum sürecinin zahmetli olması, az bulunması ve görüntüsü seb..
134,00TL
5X7 MM arpa kesim renkli doğal inci dizi uzunluğu 40 CM'dir. Dizide yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır. Fiyat 1 dizi fiyatıdır.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. Oluşum..
34,00TL
6 MM Siyah renkli doğal inci dizi uzunluğu 40 CM'dir. Dizide yaklaşık 60 adet taş bulunmaktadır. Fiyat 1 dizi fiyatıdır.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. Oluşum süreci..
34,00TL
6 MM şekilsiz renkli doğal inci dizi uzunluğu 40 CM'dir. Dizide yaklaşık 40 adet taş bulunmaktadır. Fiyat 1 dizi fiyatıdır.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. Oluşum sür..
34,00TL
Doğal gerçek kültür incisi 3 MM boyutundaki dizimiz. Dizi de Ortalama 100 adet doğal inci boncuk bulunmaktadır. (Ürün kum incisi olarak da bilinir. )İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafe..
40,00TL
Toplam uzunluğu 90 cm civarı olan uzun inci kolyemiz. İnci taş boncuğun boyutu 6 MM civarıdır. Kolye dizi şeklinde başka takıların tasarımı için de kullanılabilir.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve&nb..
94,00TL
Yassı şekliyle AA kalite doğal barok inci dizi 40 CM uzunluğundadır.İnci Taşı Özellikleriİnci, kabuklu deniz canlılarından inci istiridyesi ve inci midyesinin oluşturduğu bir maddedir. Saf güzelliğin ve zarafetin simgesidir. Oluşum sürecinin zahmetli olması, az bulunması ve görüntüsü sebebiyle ..
280,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)