Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Aventurin Taşı

 • Aventurin Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Aventurin Taşı Özellikleri
 • Aventurin Taşı Faydaları
 • Aventurin Taşı Temizliği
 • 3 Adet İşlenmemiş Doğal Aventurin Taşı - KLCKT0095 3 Adet İşlenmemiş Doğal Aventurin Taşı - KLCKT0095
  Toptan Fiyatına Yeni -53 %
  Ortalama 1.5 ile 2.5 CM arası değişen boyutlarıyla ham tamamen doğal yeşil aventurin taşı. Fiyat 3 adet taş fiyatıdır...
  9,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:7,63TL
  Kalp Kesim Aventurin Taşı Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -17 %
  Ortalama 1.5 CM uzunluğunda yeşil renk aventurin taşı doğal taş kolye ucunu aşağıdan zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir...
  10,00TL 12,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Tuğralı Doğal Aventurin Taşı Kolye Ucu - KLCKL0132
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -38 %
  Ortalama 2-3 CM arasında boyutları olan dikdörtgen kesim tuğra bronz aparatlı aventurin taşı kolye ucu dilerseniz aşağıdan zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğu için hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilebilir.Özel günlerinizde sevdiklerinize hediye edeb..
  18,00TL 29,00TL
  Vergiler Hariç:15,25TL
  Aventurin Taşı Doğal Taş Bileklik Aventurin Taşı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -29 %
  Doğal aventurin taşı kullanılarak tasarlanmış aventurin bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Bileklikteki dikdörtgen kesim taş boyutu ortalama 14X12 MM'dir Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü..
  49,00TL 69,00TL
  Vergiler Hariç:41,53TL
  Aventurin Taşı Doğal Taş Bileklik Aventurin Taşı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -29 %
  Doğal aventurin taşı kullanılarak tasarlanmış aventurin bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Bileklikteki dikdörtgen kesim taş boyutu ortalama 14X12 MM'dir Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü..
  49,00TL 69,00TL
  Vergiler Hariç:41,53TL
  Aventurin Taşı Doğal Taş Bileklik Aventurin Taşı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -29 %
  Doğal aventurin taşı kullanılarak tasarlanmış aventurin bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Bileklikteki dikdörtgen kesim taş boyutu ortalama 20X10 MM'dir Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü..
  49,00TL 69,00TL
  Vergiler Hariç:41,53TL
  Doğal Aventurin Taşlı Bronz Yüzük Doğal Aventurin Taşlı Bronz Yüzük
  Toptan Fiyatına -5 %
  Doğal yeşil aventurin taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış doğal taş bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle..
  18,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:15,25TL
  Yeşil Aventurin Taşlı Doğal Taş Kolye - KLCKOL0011 Yeşil Aventurin Taşlı Doğal Taş Kolye - KLCKOL0011
  Toptan Fiyatına -43 %
  Yeşil ağırlıklı tonlarıyla doğal aventurin taşı kolye aparatla beraber ortalama 45-48 CM uzunluğa sahiptir. Kolyedeki taşlar sıkma veya yapay olmayıp doğal 5-6 MM şekilsiz aventurin taşıdır...
  28,00TL 49,00TL
  Vergiler Hariç:23,73TL
  Aventurin Taşı Kırık Doğal Taş Kadın Kolye
  Toptan Fiyatına -21 %
  Doğal şekilsiz aventurin taşlarından tasarlanmış aventurin kadın kolye uzatma aparatı dahil 46-48 CM uzunluğundadır. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Bu taşlı kolye doğum, günü, anneler günü, sevgililer günü gibi  özel g..
  15,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:12,71TL
  Aventurin Taşlı Doğal Taş Bakır Yüzük Aventurin Taşlı Doğal Taş Bakır Yüzük
  Toptan Fiyatına -37 %
  Yeşil aventurin kırık doğal taşlar kullanılarak tasarlanmış doğal taş bakır yüzük ayarlanabilirdir. Küre kesim olan taş ise akik veya ceyt taşıdır. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size..
  10,00TL 16,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Kalp Kesim Aventurin Taşı Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -42 %
  Ortalama 2 CM uzunluğunda yeşil tonları olan aventurin taşı doğal taş kolye ucu. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Dilerseniz hemen alttaki seçeneklerden kolye ucunuza zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsini..
  11,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:9,32TL
  Çivi Kesim Aventurin Doğal Taş Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -44 %
  Ortalama 3-4 CM uzunluğunda olan aventurin taşı kolye ucu perakende alımlarda zincir takılarak aventurin kolye şeklinde gönderilecektir. Dilerseniz hemen alttaki seçeneklerden kolye ucunuza zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz...
  9,00TL 16,00TL
  Vergiler Hariç:7,63TL
  Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 17 (2 Sayfa)

  Aventurin Taşı Özellikleri

  Aventurin taşı nedir sorusuna şöyle cevap verebiliriz;Kuvars grubundan genellikle yeşil rengiyle tanınsa da doğada sarı, turuncu, kırmızı, kahverengi, mavi, mor, gri renklerde de bulunabilen doğal bir taştır. Tanecikli bir yapıya sahip, içerisinde noktasal olarak parıltılar bulunduran son derece estetik bir taştır. Eski medeniyetlerce kutsal kabul edilmiş, hatta bazıları tarafından şans ve talih taşı olarak kabul edilmiştir. Halk arasında yıldız taşı olarak da bilinen Aventurin, amazon taşı olarak da adlandırışmış ve efsanevi amazon savaşçılarının kullandığı bir taş olarak görülmüştür. Çok sert bir yapıya sahip olmayan bu taş takı dışında heykel, figür gibi süs eşyası yapımında da kullanılmaktadır. Aventurin dünyada en çok Brezilya, İspanya, Rusya, Hindistan gibi ülkelerde çıkarılmaktadır.

  Aventurin Taşı Faydaları:

  • Hafızayı kuvvetlendirici etkisiyle bilinmektedir.
  • Duygusal dengeyi korumaya yardımcı olarak depresyon gibi psikolojik sorunlarla başa çıkmada destekleyici rol oynamaktadır.
  • Kullanan kişiye şans getirdiğine inanılmaktadır.
  • Daha zinde ve enerjik olmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir taştır.
  • Radyasyonun zararlı etkilerini tersine çevirdiği bilinmektedir.
  • Bağımlılıklarından kurtulmak isteyenlerin sıklıkla destek aldığı bir taştır.
  • Kolestrol ve tansiyonu dengede tuttuğu bilinmektedir.
  • Kalbe yakın olarak vücuda temas edecek şekilde kullanıldığında kalbi koruduğu düşünülmektedir.

  (Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

  Aventurin Taşı nasıl temizlenir?

  Tüm doğal taşlar gibi aventurinin de kullanım süresi içerisinde temizlenmeye ihtiyacı vardır. Taşın vücudunuzdan ve çevreden aldığı negatiflikleri arındırabilmek ve size daha fazla yarar sağlayabilmek için temizlenmesi gerekir. Aventurini temizlemek için akan suyun altında bir müddet bekletmek veya sirkeli bir bezle silmek yeterli olacaktır. Taşınızın parlaklığını ve orjinalliğini korumasını istiyorsanız her türlü kimyasaldan uzak tutmanızı tavsiye ederiz.