Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Sitrin Taşı

 • Sitrin Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Sitrin Taşı Özellikleri
 • Sitrin Taşı Faydaları
 • Sitrin Taşı Temizliği
 • İşlenmemiş Ham Sitrin Taşlı Bronz Yüzük İşlenmemiş Ham Sitrin Taşlı Bronz Yüzük
  Toptan Fiyatına Yeni -17 %
  İşlenmemiş ham ametist taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış doğal taş bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle gör..
  24,00TL 29,00TL
  Vergiler Hariç:20,34TL
  İşlenmemiş Ham Sitrin Taşlı Bronz Yüzük İşlenmemiş Ham Sitrin Taşlı Bronz Yüzük
  Toptan Fiyatına Yeni -38 %
  İşlenmemiş ham ametist taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış doğal taş bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle gör..
  24,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:20,34TL
  Ham Sitrin Uçlu 4 MM Faset Kesim Sitrin Taşlı Doğal Taş Kolye - KLCKOL0053 Ham Sitrin Uçlu 4 MM Faset Kesim Sitrin Taşlı Doğal Taş Kolye - KLCKOL0053
  Toptan Fiyatına -35 %
  4 MM faset kesim küre sitrin taşı ve 2-3 CM boyutunda ham işlenmemiş sitrin kolye uçlu kolye aparatla beraber ortalama 45-48 CM uzunluğa sahiptir. Kolyedeki taşlar sıkma veya yapay olmayıp doğal taştır. Ürün özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir hediye aksesuardır...
  51,00TL 79,00TL
  Vergiler Hariç:43,22TL
  İşlenmemiş Doğal Ham Sitrin Taşı ( 6 CM) İşlenmemiş Doğal Ham Sitrin Taşı ( 6 CM)
  Toptan Fiyatına -19 %
  Ortalama 6 CM boyutlarında işlenmemiş şekilsiz ham sitrin taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır. Yaklaşık ağırlık 150 gramdır. ..
  80,00TL 99,00TL
  Vergiler Hariç:67,80TL
  2 Adet Şekilsiz Sitrin Taşı
  Toptan Fiyatına -11 %
  Ortalama 1-1.5 CM boyutlarında deliksiz ve şekilsiz doğal sitrin taşı. Fiyat 2 adet taş fiyatıdır...
  17,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:14,41TL
  2 Adet Delikli Sitrin Taşı
  Toptan Fiyatına -11 %
  Ortalama 1-1.5 CM boyutlarında şekilsiz doğal sitrin taşı. Fiyat 2 adet taş fiyatıdır...
  17,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:14,41TL
  Cüzdan Boy İşlenmemiş Ham Doğal Sitrin Taşı ( Bolluk ve Bereket Taşı ) - KLCKT0088 Cüzdan Boy İşlenmemiş Ham Doğal Sitrin Taşı ( Bolluk ve Bereket Taşı ) - KLCKT0088
  Toptan Fiyatına -47 %
  Ortalama 2-3 CM cüzdan ve çantada taşınabilecek işlenmemiş ham tamamen doğal sitrin taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır. Sitrin taşı, rengi sarıdan açık kahveye doğru giden genellikle bal sarısı tonlarında bulunan, nadiren saydam, genellikle yarı saydam yada opak olarak bulunabilen bir kuva..
  10,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Sitrin Taşlı Doğal Taş Kolye - KLCKOL0041
  Toptan Fiyatına -39 %
  Sarı ve mor renk tonlarıyla doğal ametist ve sitrin taşı karışık kolye aparatla beraber ortalama 45-48 CM uzunluğa sahiptir. Kolyedeki taşlar sıkma veya yapay olmayıp doğal taştır. Ürün özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir hediye aksesuardır...
  42,00TL 69,00TL
  Vergiler Hariç:35,59TL
  İşlenmemiş Ham Doğal Sitrin Taşı Kolye Ucu İşlenmemiş Ham Doğal Sitrin Taşı Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -32 %
  Ortalama 3 CM uzunluğunda işlenmemiş ham doğal sitrin taşı doğal taş kolye ucunu aşağıdan zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz.. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir...
  13,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:11,02TL
  6 MM Küre Kesim Doğal Sitrin Taşı Bileklik - KLCBL0074
  Toptan Fiyatına -27 %
  6 MM Küre kesim doğal sitrin taşı bileklik ortalama 20 CM uzunluğunda olup elastik iplidir. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar hediye tercihidir...
  36,00TL 49,00TL
  Vergiler Hariç:30,51TL
  İşlenmemiş Ham Doğal Sitrin Taşı Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -32 %
  Ortalama 2-3 CM uzunluğunda markazit taş süslemeli bronz aparatlı ham doğal sitrin taşı doğal taş kolye ucu. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Dilerseniz hemen alttan zincir ekleyerek ametist kolye olarak kullanabilirsini..
  13,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:11,02TL
  Sitrin Taşı Doğal Taş Bileklik - KLCBL0059
  Toptan Fiyatına -30 %
  Ortalama 20 CM uzunluğunda elastik ipli 8 MM sitrin taşından tasarlanmış doğal taş bileklik modelini ürün doğal taş olduğundan hem kadınlar hem de erkekler tercih edebilir. Özel günlerinizde sevdiğinize doğal bir hediye için güzel bir aksesuardır...
  48,00TL 69,00TL
  Vergiler Hariç:40,68TL
  Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 20 (2 Sayfa)

  Sitrin taşı, rengi sarıdan açık kahveye doğru giden genellikle bal sarısı tonlarında bulunan, nadiren saydam, genellikle yarı saydam yada opak olarak bulunabilen bir kuvars kristalidir. Sitrin adını, renginden dolayı “limon” anlamına gelen Fransızca “citron” kelimesinden almıştır. “Tüccar Taşı” yada “Başarı Taşı” olarakta anılan Sitrin taşı, yüzyıllarca bolluk, bereket ve para getirdiğine inanıldığı için kasalara konulmuştur. Yüzyıllarca zenginlik ve bollukla ilişkilendirilmiştir. Romalılar için bu taş, haberci tanrı Merkür’ün taşıydı. 

  Bugün ise aynı amaçla çanta, cüzdan yada cepte taşınmaktadır. Sitrin kristalinin zenginlik ve başarıyı getirmek yada çekmek için bu kadar güçlü olmasının bir başka nedeni bu taşın niyetlerinizi güçlendirmesidir. 

  Ham doğal taşlar kategorimizde yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz 1-5 cm arası işlenmemiş ham sitrin taşı bulabilirsiniz. Dilerseniz kolye olarak takmak ve taşımak için sitrin taşı kolye kategorimizde satın alabilirsiniz. Ayrıca sitemizde farklı kesimlerde sitrin taşı kolye ucu da bulmanız mümkün. 

  İçerdiği mineraller: demir, oksijen, silisyum, kalsiyum, sodyum, lityum, magnezyum, alüminyum

  Sitrin taşının en fazla çıkarıldığı ve işlendiği yer Brezilya’dır. Ayrıca Amerika, İspanya, Rusya, Madagaskar’da da çıkarılmaktadır.

  Sitrinin antik dönemde, yılan sokmalarında zehirlenmemek için koruyucu olarak taşındığı bilinmektedir. Sitrinin geçmişte kullanıldığı başka bir alansa ametistle birlikte yağmur dualarında kullanılmasıdır. Negatif enerjiyi pozitife çevirme özelliği sayesinde zaten negatif enerjiyi bünyesinde barındırmaz. Kendi kendini temizler. Kristal kuvars başta olmak üzere diğer kuvars türleri ile kullanılması etkisini arttıracaktır. Ametist, Pembe kuvars, dumanlı kuvars, aventurin gibi taşlarla birlikte kullanılabilir. Güneş sinirağı çakrası ile olan ilişkisi nedeniyle, Sitrin kristali kişisel gücünüzü ve özgüveninizi artırmada etkilidir. Bu çakranın güçlendirilmesi, blokların ve durgunluğun çözülmesine yardımcı olabilir, bu da daha yüksek enerji seviyelerine ve genel dolaşımda bir artışa neden olabilir. Güneş gibi ışıltılı enerjisiyle Güneş sinirağı (solar pleksus) çakranızdaki tıkanıklıkları veya dengesizlikleri temizler.

  Çakra: Alt karın, Güneş Sinirağı

  Koç, aslan, başak burçlarını temsil eder.

  Taşın Bakım ve Temizliği:

  Sitrin taşı da diğer doğal taşlar gibi bir gün süreyle toprağa gömülerek temizlenebilir. Bu taş diğer doğal taşlara göre temizliğe daha az ihtiyaç duymasıyla bilinmektedir. Her türlü kimyasalla temasından kaçınılması ve taşın ilk satın alındığında, kullanılmadan temizlenmesi tavsiye edilmektedir.