Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Safir Taşı

Safir Taşı

Safir Taşı'nın Özellikleri

Korendon grubundan Gök yakut diye de isimlendirilen genellikle mavi renkte çok sert yapılı bir taştır. Aynı gruptan kırmızı renkli olan taşlara ise yakut denilmektedir. Safir beyaz, gri, pembe, kahverengi, yeşil, sarı, turuncu renklerde de olabilmektedir. Safir çok eski devirlerden beri mistik ritüellerde, astroloji ve şifacılık gibi alanlarda ve mücevher gibi süs eşyalarında kullanılmıştır. Antik Yunan ve Roma’da safir kraliyet taşı olmuş ve yalnızca kraliyet ailesinin kullanımına sunulmuş. Kralları büyüden, ihanetten ve yenilgiden koruduğuna inanılmıştır.

Safir sert ve ısıya dayanıklı bir taştır. Bu yüzden temizliği diğer taşlara nispetle daha kolaydır. Taşınızı temizlemek için akan suyun altında bir süre tutmanızı ve sonrasında yumuşak bir bezle taşınızı silmenizi tavsiye ederiz. Taşınızdan verim almak için kimyasallardan uzak tutmanız gerekmektedir. 

Safir Taşı'nın Faydaları: 

1.      Elmastan sonra gelen en sert taşlardan biridir.

2.      Konsantrasyon ve sezgi gücünü artırıcı özelliği vardır.

3.      Sadakatin ve kalıcı aşkın sembolüdür.

4.      Özgüveni artırıcı özelliği oldu bilinmektedir.

5.      Antitoksik taşlardan biridir. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

6.      Vücuttaki salgı bezlerinin çalışmasına destek olur.

7.      İltihaplı şişkinliklerde olumlu etkileri görülmüştür.

(Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

7 MM safir doğal taş dizimiz yaklaşık 40 CM uzunluğunda olup dizi de ortalama 55 adet doğal taş boncuk bulunmaktadır...
432,00TL
8 MM faset kesim safir yakut dizimizde ortalama 48 adet doğaltaş boncuk bulunmaktadır ve dizi uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir...
595,00TL
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)