Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Pembe Kuvars Taşı

 • Pembe Kuvars Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Pembe Kuvars Taşı Özellikleri
 • Pembe Kuvars Taşı Faydaları
 • Pembe Kuvars Taşı Temizliği
 • 5 Adet Ham Doğal Pembe Kuvars Taşı - KLCKT0101 5 Adet Ham Doğal Pembe Kuvars Taşı - KLCKT0101
  Toptan Fiyatına Yeni -53 %
  Ortalama 1.5-2.5 CM arası değişen boyutlarıyla küçük ham tamamen doğal pembe kuvars taşı. Fiyat 5 adet taş fiyatıdır...
  9,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:7,63TL
  Altın Kaplama Doğal Pembe Kuvars Taşlı Kadın Doğal Taş Kolye
  Toptan Fiyatına Yeni -45 %
  12 MM küre kesim doğal pembe kuvars taşından tasarlanmış pembe kuvars taşlı kadın kolye 50 CM uzunluğundadır. Bu taşlı kolye doğum, günü, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar seçeneğidir. Ürünün kararma yapmaması i..
  12,00TL 22,00TL
  Vergiler Hariç:10,17TL
  10 MM Küre Kesim Pembe Kuvars Taşı Doğal Taş Bileklik 10 MM Küre Kesim Pembe Kuvars Taşı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -44 %
  Doğal açık pembe renk 10 MM küre kesim pembe kuvars taşından tasarlanan pembe kuvars bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Doğum günü, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize vereceğiniz güzel bir aksesuardır. Balık, akrep, terazi, aslan burçlarını..
  22,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  Pembe Kuvars Taşlı Doğal Taş Bakır Yüzük Pembe Kuvars Taşlı Doğal Taş Bakır Yüzük
  Toptan Fiyatına -37 %
  Pembe kuvars taşı kırık doğal taşlar kullanılarak tasarlanmış doğal taş bakır yüzük boyu parmağınıza göre ayarlanabilirdir. Şekilsiz kırık taşlar pembe kuvars taşı ve 8 MM küre kesim olan taş ise ceyt taşıdır. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını..
  10,00TL 16,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Doğal Pembe Kuvars Taşı Kolye Ucu Doğal Pembe Kuvars Taşı Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -37 %
  Ortalama 2 CM uzunluğunda açık pembe tonları olan pembe kuvars taşı doğal taş kolye ucunu aşağıdaki seçeneklerden zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Balık, akrep, terazi,..
  10,00TL 16,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Pembe Kuvars Taşlı Doğal Taş Burç Kolye - KLCKOL0048
  Toptan Fiyatına -59 %
  Pembe renk tonlarıyla doğal kırık pembe kuvars taşı burç kolye aparatla beraber ortalama 45-48 CM uzunluğa sahiptir. Kolyedeki taşlar sıkma veya yapay olmayıp doğal kırık pembe kuvars taşıdır. Ürün özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir hediye aksesuardır. Pembe ku..
  12,00TL 29,00TL
  Vergiler Hariç:10,17TL
  Doğal Pembe Kuvars Taşlı Bronz Yüzük
  Toptan Fiyatına -5 %
  Doğal oval kesim pembe kuvars taşı kullanılarak tasarlanmış doğal taş bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle g..
  18,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:15,25TL
  Küre Kesim Doğal Pembe Kuvars Taşı Kolye Ucu Küre Kesim Doğal Pembe Kuvars Taşı Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -50 %
  12 MM boyutunda küre kesim pembe renk doğal pembe kuvars taşlı doğal taş kolye ucu. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hemde kadınlar tarafından tercih edilebilir. Bu taşlı kolye özel gü..
  6,00TL 12,00TL
  Vergiler Hariç:5,08TL
  3 Adet İşlenmemiş Ham Doğal Pembe Kuvars Taşı ( 1.5 - 2.5 CM )
  Toptan Fiyatına -32 %
  Ortalama 1.5 ile 2.5 CM arası değişen boyutlarıyla işlenmemiş tamamen doğal ham pembe kuvars taşı. Fiyat 3 adet taş fiyatıdır...
  13,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:11,02TL
  7'li Doğal Taşlı Çakra Pembe Kuvars Taşı Kolye Ucu - KLCKL0124 7'li Doğal Taşlı Çakra Pembe Kuvars Taşı Kolye Ucu - KLCKL0124
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -29 %
  Ortalama 5 CM uzunluğundaki doğal pembe kuvars taşı 7'li çakra doğal taş kolye ucu. Kolye ucunda turkuaz taşı, garnet, sitrin, aventurin, ametist, lapis, akik taşları bulunmaktadır. Dilerseniz hemen alttan zincir ekleyerek çakra kolye olarak kullanabilirsiniz...
  35,00TL 49,00TL
  Vergiler Hariç:29,66TL
  Tüp Şişede Ham Doğal Pembe Kuvars Taşı Tüp Şişede Ham Doğal Pembe Kuvars Taşı
  Toptan Fiyatına
  Ortalama 3X2 CM boyutunda olan tüp şişede işlenmemiş doğal ham kırık pembe kuvars taşı...
  10,00TL
  Vergiler Hariç:8,48TL
  Ham Pembe Kuvars Taşı
  Toptan Fiyatına -8 %
  Ortalama 2 CM boyutunda olan tamburlanmış doğal ham pembe kuvars taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  11,00TL 12,00TL
  Vergiler Hariç:9,32TL
  Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 26 (3 Sayfa)

  PEMBE KUVARS TAŞI (GÜL KUVARS)

  Kuvars'ın ender bulunan türlerindendir. Rengi uçuk pembeden gül kırmızısına doğru değişir. Bu rengi yapısındaki titanyum ve manganez elementlerinden alır. Benekli görünüme sahip türü de Çilek Kuvars olarak bilinir. Volkanik kayaçlar içerisinde kristal kütleler halinde ya da tek kristal parçalar halinde bulunur.

  Eski Mısır, Roma ve Yunan devletlerinde kuvars kristallerinin güçlü tılsımları olduğuna inanılmış, şifalı iksir yapımında pembe kuvars tozu kullanılmıştır. Devlet mühürlerinin yapımında kullanılırken, antik dönemde de aşkın sembolü olarak kabul edilmiştir.

  Pembe Kuvars Taşı Faydaları

  • Koşulsuz sevgi hissettirdiği ve sonsuz huzur verdiğine inanılmaktadır.
  • Aşk taşı olarak bilinir.
  • Ametistle birlikte kullanılması daha etkili olur.
  • Kalp ve göz sağlığına, kan dolaşım sistemine iyi geldiği düşünülmektedir.
  • İçsel huzur sağlar, kişiye kendini değerli hissettirir.
  • Rengi mutluluk verir, etrafa sevgi titreşimi yayar.
  • Alzheimer hastalığına, baş dönmesi ve baş ağrısına iyi geldiği düşünülmektedir.

  (Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncellikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

  Pembe Kuvars Taşı Uyumlu Olduğu Burçlar: Boğa, Oğlak, Koç, Terazi, Yengeç

  Kuvars Taşı (Kuvars Ailesi) Hakkında

  Kuvars taşı denildiğinde akla tek bir taş gelse de aslında Kuvars bir taş ailesinin genel adıdır. Kuvars doğada farklı çeşitleri bulunan metaformik ve tortul kayaçlardandır. Kuvars taşı olarak bilinen doğal taşın esas adı kuvars kristalidir. Kuvars, geçmişte sihir, büyü gibi metafizik alanlarda ve alternatif tıpta kullanılmıştır. Günümüzde yine alternatif tıptan ve takı tasarım, inşaat ve dekorasyon sektörlerine kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Endüstriyel alanda, elektronik iletici ve ayırıcı olarak, saatlerde, deterjanlarda, diş macunlarında, cam ve elektrik ışıklandırmalarında kullanılmaktadır. Yaydığı enerji ve bazı hastalıklara şifa olması açısından takı sektöründe kullanımı oldukça yaygındır. Orta çağda ve öncesinde insanlar Kuvars'ın gizli güçleri olduğuna inanırlarmış bu nedenle krallar ve soylular asalarında, kılıç kabzalarında veya üstlerinde kuvars taşı bulundururlarmış.

  Kuvars grubuna ait çok çeşitli taşlar vardır ve bu taşlar kendi adıyla anılmaktadır. Agat (Akik), Kalsedon, Krizopraz, Kantaşı, Sitrin, Ametist, Ametrin, Jasper, Aventurin bu taşlardan bazılarıdır. Rockkristal (Kaya Kristali veya Sallantılı, Oynak Kristal), Smoky (Dumanlı) Kuvars, Rose (Gül, Gül Renkli) Kuvars, Milky (Sütlü, Süt) Kuvars, Cat’s-Eye (Kedi Gözü) Kuvars, Rutilated (İğnecikli) Kuvars gibi türler ise yarı bağımsız şekilde anılmakla birlikte, yine de Kuvars adı altında varlığını sürdürmektedir.  Kuvars taşları genellikle kristal ve kolay kırılabilen yapıdadır.

  Kuvars Ailesi'nin Genel Özellikleri

  Kuvars taşlarının bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi ve elektronik cihazların yaydığı radyasyonu yok ettiği bilinmektedir.

  Basınç uygulanması durumunda, kuvars kristalinin elektriksel gerilim ürettiği bilinmektedir ve bu özellik piezoelektrik olarak adlandırılmaktadır.

  Bazı kuvars çeşitlerinin içinde donmuş su damlaları bulunur.

  Kimyasal Formülü: SiO2

  Kimyasal Grubu: Silikat

  Yapısındaki mineraller: Silisyum, Alüminyum, Demir, Titanyum, Lityum, Kalsiyum, Magnezyum olmak üzere eser miktarda çok fazla ve değişik minerallere sahiptir.

  Sertlik Derecesi: 7

  Özgül Ağırlığı: 2.65

  Görünümü: Saydam (şeffaf) veya yarısaydam, opak

  Parlaklığı: Camsı

  Kuvars Çeşitleri

  Kuvars, “iri kristalli” ve “kriptokristalen” olarak iki gruba ayrılır. Bu gruplarında kendi içinde çeşitleri vardır.

  İri kristalli kuvars çeşitleri: Süt kuvars, ametist, mavi kuvars, pembe kuvars.

  Kriptokristalen (mikro kristalli) kuvars çeşitleri: Kalsedon, agat, oniks, akik, çökmetaşı, sard tripoli, karnelian, krizopras, heliotrop, plazmapras, jasp, flint, çört, novakulit.

  Renkli kuvarsların kendi aralarındaki bazı çeşitleri: Sarı kuvars (sitrin), portakal rengi kuvars (medeira sitrini), saydam kuvars (dağ kristali veya necef taşı), kahverengi kuvars (dumanlı), koyu kahverengi veya siyah kuvars (morion), menekşe kuvars (mor necef veya ametist), kan rengi kuvars (yemani), yeşil kuvars (kloritli), pembe kuvars (hematoyit), kırmızı yıldız taşı (aventurin), rutil iğneli kuvars, amyant lifli kuvars (kedigözü), kaplan gözü kuvars, şahin gözü kuvars.

  Kuvars Taşı'nın Çıkarıldığı Yerler

  Kuvars, doğada en bol bulunan değerli doğal taşlardandır. Dünyada neredeyse her bölgede bulunan Kuvarsın en yaygın çıkartıldığı ülke Brezilya'dır. Afrika kıtasında bulunan birçok ülkede de oldukça yaygın bulunmaktadır. Bunların dışında Çin, Hindistan, ABD, Angola, Namibya ve Madagaskar’da bulunmaktadır. Amorf veya kriptokristalin kuvars oluşumlarının bulunduğu ülkeler ise; Arjantin, Avusturya, Belçika, Macaristan, Lüksemburg, Güney Afrika, Norveç ve İspanya’dadır.

  Türkiye de ise Antalya (Gazipaşa, Kalekaldıran, Melen), Zonguldak (Alaplı, Şapçaköy), Kastamonu (Daday), İstanbul (Beykoz), Adana (Feke, Saimbeyli, Horzum), Yozgat (Çomakdağı), Denizli (Şirinköy) illerinden çıkarılmaktadır. Özellikle dumanlı kuvarsın en güzeli olan ‘Morion’ Türkiye’de çıkartılmaktadır. Türkiye’deki toplam kuvars minerali rezervinin 6.3 milyar ton, kuvars kumu rezervinin ise 65 milyon ton civarında olduğu bilinmektedir.

  Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

  Kuvars ailesinin tamamını bir arada bulundurmakta yarar vardır. Çünkü bu taşlar birbirlerinin güçlerini artırırlar, birbirlerini temizler ve arındırırlar. Bunun dışında taşlarımızı zaman zaman temizlemek zorundayız. Ayda bir; normal suyla yıkamak ya da 1 gün toprağa gömmek kuvars taşının temizlenmesi için yeterlidir.