Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Obsidyen Taşı

Obsidyen Taşı

Obsidyen Taşı Özellikleri ve Faydaları

Yanardağ püskürtüsü olan lavların suyla temas ederek hızla soğuması sonucu oluşan camsı bir taştır. Esas rengi siyah olsa da doğada geçirdiği evreler sonucu kahverengi, gri, kırmızı, yeşil, altın sarı ve mavi renklerde de karşımıza çıkabilmektedir. Parlak ve kırılgan doğal bir cam gibidirler. Ayrıca eski uygarlıklar tarafından da sıkça kullanılmış bir taştır. Bazı uygarlıklar onu tanrısal taş olarak görmüşler bazı uygarlıklar ise silah yapımında kullanmışlardır. Obsidyen kızgın lav halindeyken hızla soğuyarak oluştuğu için kristalleşmeye zaman bulamamıştır. Bu sebeple kenarları diğer taşlara göre çok daha keskindir. Sonuç olarak bu durum onu ideal bir savaş silahı yapmaktadır. İtalya, Macaristan, İskoçya, Slovakya, Meksika, Yunanistan, Ermenistan gibi ülkelerde çıkarılmaktadır. Ülkemizde ise Nemrut dağı, Hasan dağı, Ağrı dağı, Sarıkamış, Iğdır, Kars, Rize’ de çıkarılmaktadır.   

  • Her tür aşırı duyguyu dengelemek için kullanılabilir.
  • Spa-masaj taşı olarak kullanımı yaygındır.
  • Ruhsal ve fizikler problemlerin ortadan kaldırılmasına yardım ederek stresi ve kaygıyı yok eder.
  • Müthiş bir negatif enerji emicidir. Kullanıcısının pozitif enerjisini tazelemesine olanak sağlar.
  • Karaciğeri temizleyici etkisi sayesinde aşırı alkol ve zararlı beslenme alışkanlıklarının zarar verdiği karaciğer için bir kurtarıcı görevi görür.
  • Zihin ve düşünce gücünü artırarak kişiye espri kabiliyeti kazandırdığı düşünülmektedir.
  • Sindirim sitemine olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.
  • Antitoksik bir taş olduğu için vücudu zararlı kimyasallardan temizlerken bakteri ve virüs kaynaklı enfeksiyonlardan korumaktadır.

(Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

Obsidyen taşını aldığınızda kullanmadan evvel size ulaşana kadar ona dokunan insanların enerjilerinden temizlemeniz tavsiye edilir. Bu taşınızdan alacağınız verim için oldukça önemlidir. Obsidyeni deniz suyunda bekleterek ya da bir gün süreyle toprağa gömerek temizleyebilirsiniz. Ayrıca obsidyen takılarınızı yumuşak bir sirkeli bezle silerek de arındırabilirsiniz. Kırılgan bir taş olması sebebiyle kullandığınız süre boyunca taşınızı şiddetli çarpmalardan korumalısınız.

8 MM Obsidyen taşı dizimizde yaklaşık 45 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 37 cm'dir.  Obsidyen Taşı Özellikleri Obsidyen taşının, vücuttaki negatif elektiriği alarak kişiyi rahatlattığı, içindeki olumlu duyguların harekete geçmesini sağladığı düşü..
50,00TL
4 MM Obsidyen taşı dizimizde yaklaşık 106 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40 cm'dir.  Obsidyen Taşı Özellikleri Obsidyen taşının, vücuttaki negatif elektiriği alarak kişiyi rahatlattığı, içindeki olumlu duyguların harekete geçmesini sağladığ..
42,00TL
8 MM Obsidyen taşı dizimizde yaklaşık 46 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 39 cm'dir. ..
45,00TL
6 MM Obsidyen taşı dizimizde yaklaşık 78 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 39 cm'dir...
30,00TL
6 MM Obsidyen taşı dizimizde yaklaşık 60 adet obsidyen taşı bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40 CM'dir...
34,00TL
4 MM Faset kesim obsidyen taşı dizimiz 40 CM uzunluğunda olup dizi de 60'tan fazla taş bulunmaktadır...
54,00TL
3 MM Faset kesim obsidyen taşı dizimiz 40 CM uzunluğunda olup dizi de 60'tan fazla taş bulunmaktadır...
44,00TL
16 MM Obsidyen taşı dizimiz ortalama 40 CM uzunluğundadır. Dizi yaklaşık 24 adet taş bulunmaktadır...
74,00TL
Tek tarafı delikli obsidyen taşı tımbıl taş. Boyutları ortalama 5 MM - 15 MM arasında değişmektedir. Ürünün delikli tarafına aparat takarak kolye ve takı yapımında kullanabilirsiniz. Boyutun kafanızda canlanması için 50 kr ile birlikte çekilmiştir...
4,00TL
35X35 MM Kar obsidyen taşı delikli dikdörtgen taş. Fiyat 1 adet fiyatıdır...
20,00TL
6 MM Obsidyen taşı dizimizde yaklaşık 60 adet obsidyen taşı bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40 CM'dir...
40,00TL
8 mm obsidyen dizimizde yaklaşık 48 adet taş boncuk bulunmaktadır.  Dizi uzunluğu 40 CM'dir...
74,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)