Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatlarla alım yapmak için üye olup bize ulaşabilirsiniz. ByKolyeucum

Lapis Taşı

 • Lapis Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Lapis Taşı Özellikleri
 • Lapis Taşı Faydaları
 • Lapis Taşı Temizliği
 • Ortalama 1.5 - 2 CM arası boyutlarında ham tamamen doğal lapis taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  15,00TL
  Vergiler Hariç:12,71TL
  Ortalama 2-3 CM arası boyutlarında tamburlanmış tamamen doğal lapis lazuli taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  39,00TL
  Vergiler Hariç:33,05TL
  Ortalama 3 CM arası boyutlarında ham tamamen doğal lapis taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  19,00TL
  Vergiler Hariç:16,10TL
  Ortalama 3 CM boyutunda lacivert tonlarıyla yuvarlak kesim lapis lazuli taşı ucu. Özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar seçeneğidir. Ürün rengi ve yapısı nedeniyle hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Dilerseniz hemen alttaki seçeneklerden kolye uc..
  29,00TL
  Vergiler Hariç:24,58TL
  Ortalama 80 CM uzunluğunda kırıktaş doğal lapis taşı dizi. Dizideki taş boyutu 6 - 12 MM arası değişmekte olup şekilsizdir. Diziyi isterseniz direk kolye olarak kullanabilir veya kolye ve diğer takı tasarımlarınızda kullanabilirsiniz...
  59,00TL
  Vergiler Hariç:50,00TL
  Ortalama 2 CM boyutunda lacivert tonlarıyla şekilsiz lapis lazuli taşı ucu. Özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar seçeneğidir. Ürün rengi ve yapısı nedeniyle hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Dilerseniz hemen alttaki seçeneklerden kolye ucunuza ..
  15,00TL
  Vergiler Hariç:12,71TL
  Ortalama 3 CM boyutunda lacivert tonlarıyla yuvarlak kesim lapis lazuli taşı ucu. Özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar seçeneğidir. Ürün rengi ve yapısı nedeniyle hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Dilerseniz hemen alttaki seçeneklerden kolye uc..
  29,00TL
  Vergiler Hariç:24,58TL
  Ortalama 1.5 CM uzunluğunda lacivert tonları olan lapis taşı doğal taş zarif ve küçük kolye ucunu aşağıdan zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. ..
  22,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  Ortalama 3 CM boyutunda ham işlenmemiş doğal lacivert renk tonları olan lapis taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış kolye uçlarına dilerseniz seçeneklerden zincir veya ip ekleyerek pembe kuvars kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan renklerinde ve biçiminde görselden küçük far..
  22,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  Ortalama 2 CM boyutunda oval kesim lacivert renk tonları olan lapis taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış kolye uçlarına dilerseniz seçeneklerden zincir veya ip ekleyerek pembe kuvars kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan renklerinde ve biçiminde görselden küçük farklar olabi..
  19,00TL
  Vergiler Hariç:16,10TL
  Ortalama 2 CM uzunluğunda lacivert tonları olan lapis taşı doğal taş kolye ucu. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Dilerseniz hemen alttaki seçeneklerden kolye ucunuza zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz...
  29,00TL
  Vergiler Hariç:24,58TL
  Ortalama 3 CM boyutunda şekilsiz lacivert renk tonları olan lapis taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış hayat ağacı kolye uçlarına dilerseniz seçeneklerden zincir veya ip ekleyerek lapis kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan renklerinde ve biçiminde görselden küçük farklar ol..
  39,00TL
  Vergiler Hariç:33,05TL
  Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 24 (2 Sayfa)

  Lapis Taşı ve Faydaları

  Latincede lapis “taş” lazuli ise “mavi” anlamına gelmektedir. Bu nedenle lapis lazuli taşı, gök taşı ve mavi taş olarak nitelendirilmektedir. Taş genellikle gece mavisi- lacivert tonlarına sahip olur. Rengi sadece mavi tonlarda olup açıktan koyu tonlara doğru değişebilmektedir. Lapis lazuli doğada saf halde bulunmaz. Lapis  lazuli taşı, bünyesinde pek çok minerali barındırmaktadır. Bunlar; kalsitlazuritpiritnoselitsodalithoynit olarak sıralanabilir. Bundan ötürü mineral şeklinde bilinse de aslında bu taş bir kayadır.

  Geçmiş zamanlardan beri, insanlar açısından çok fazla kullanılan taşların içerisinde yerini alan lapis lazuli; pek çok anlama sahiptir. Bunlar; onurun, ruhun, tanrıların ve soylu olmanın sembolü şeklinde sıralanabilir. Bunların dışında lapis lazuli taşı, Mısır Kralı Tutanhamon’un mezarının süslenmesinde kullanılan bir taş olmakla birlikte Antik Mısır ve Firavunlar döneminden beri süs eşyası ve takı olarak kullanılmıştır.

  Nerelerde Bulunur?

  • Afganistan
  • Amerika
  • Pakistan
  • İtalya
  • Angola

  Nasıl Anlaşılır?

  Belli başlı bazı unsurları üzerinde lapis lazuli taşını anlamak mümkün. Özellikle her ne kadar birçok farklı çeşidi bulunsa dahi, genel olarak içerisinde ortak değişik mineraller bulunmaktadır. Aynı zamanda mavi, sarı ve beyaz tonları üzerinden anlaşılır. Işığa tutulduğu zaman parlak ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Lapis taşını elinize alıp baktığınızda üzerinde pirit ışıltı vardır. Lapis taşında pirit ne kadar yoğun ise o kadar iyidir. Pirit mineralinin hiç olmaması taşınızın sahte olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte rengi çok mavi ve çok parlak olan ve herhangi bir doğallık göstermeyen taşlarda sahtedir. Daha önce değindiğimiz gibi lapis taşı tek mineralden oluşmaz, birçok minerali içinde barındırır. Bu nedenle eğer kendinize lapis lazuli taşı almak istiyorsanız muhakkak iyi araştırmalı ve güvendiğiniz bir yerden temin etmelisiniz.

  Lapis Taşının Faydaları

  • Fiziksel yetenek ile beraber iletişim yeteneklerini güçlendirir.
  • Çocuk taşı olarak da bilinen lapis lazuli, küçük çocukları korkularından uzak tutarken, solunum yolu hastalıklarından da koruduğu düşünülmektedir..
  • Tiroid bezlerinin harekete geçmesine imkan verir.
  • Lapis lazuli taşını kullanan kişilere canlılık hissi sağlar.
  • Depresyon dönemlerinde kullanılması sürecin atlatılmasını kolaylaştırır.

  İşitme bozukluğu tedavisinde kullanıldığı düşünülmektedir ve işitme gücünün artmasına yardımcı olur.

  Odaklanma sorununu ortadan kaldırarak, derin düşünmenize yardımcı olduğuna inanılır.

  Lapis lazuli taşını öğüterek evinizde kullanabilirsiniz. Lapis, evinize huzur, sevgi ve bereket getirir.

  Etkili Olduğu Burçlar

  • Boğa
  • Terazi
  • Yay
  • Balık

  Taşın Temizliği ve Bakımı

  Taşı sürekli üzerinizde taşımanız taşın etkisinin azalmasına neden olur. Çünkü beden etkiye alışır. Ayrıca taşı temizlemek için su sabun kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu durum taşın matlaşmasına neden olur. Temizlemek için yapılması gereken taşı güneş ışına bırakmaktır.

  Taşın gerdanlık, kolye gibi kullanılması daha iyi etki etmesini sağlar. Ancak enerjisi baş dönmesine neden olabileceği için dikkatli kullanılmalıdır.