Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Lapis Taşı

 • Lapis Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Lapis Taşı Özellikleri
 • Lapis Taşı Faydaları
 • Lapis Taşı Temizliği
 • 5 Adet İşlenmemiş Ham Doğal Lapis Taşı - KLCKT0100 5 Adet İşlenmemiş Ham Doğal Lapis Taşı - KLCKT0100
  Toptan Fiyatına Yeni -53 %
  Ortalama 1.5 - 2.5 CM arası boyutlarda işlenmemiş ham tamamen doğal lapis taşı. Fiyat 5 adet taş fiyatıdır...
  9,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:7,63TL
  Doğal Lapis Taşlı Bronz Yüzük Doğal Lapis Taşlı Bronz Yüzük
  Toptan Fiyatına Yeni -38 %
  Doğal 16 MM şekilsiz lapis taşı kullanılarak tasarlanmış doğal taş bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle görs..
  24,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:20,34TL
  Lapis Taşı Doğal Taş Kolye Ucu - KLCKL0144 Lapis Taşı Doğal Taş Kolye Ucu - KLCKL0144
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -47 %
  Ortalama 2-3 CM boyutlarında küre kesim lapis taşı kullanılarak tasarlanmış kolye ucunu seçeneklerden zincir ekleyerek lapis kolye olarak kullanabilirsiniz. Özel günlerinizde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çok güzel bir aksesuar hediye seçeneğidir...
  9,00TL 17,00TL
  Vergiler Hariç:7,63TL
  Doğal İşlenmemiş Lapis Lazuli Taşı ( 4X0.5 CM)
  Toptan Fiyatına -24 %
  Ortalama 4 CM boyutunda daire şeklinde kesim doğal lapis lazuli taşı  yaklaşık 20 Gram ağırlığa sahiptir. Ürün piyasadaki sıkma taşlardan olmayıp tamamen doğaldır. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  22,00TL 29,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  Doğal İşlenmemiş Lapis Lazuli Taşı ( 3-4 CM)
  Toptan Fiyatına -23 %
  Ortalama 3-4 CM boyutunda doğal lapis taşı  yaklaşık 25 Gram ağırlığa sahiptir. Ürün piyasadaki sıkma taşlardan olmayıp tamamen doğaldır. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  17,00TL 22,00TL
  Vergiler Hariç:14,41TL
  Lapis Taşlı Doğal Taş Burç Kolye - KLCKOL0050
  Toptan Fiyatına -59 %
  Mavi Lacivert renk tonlarıyla doğal lapis taşı kolye aparatla beraber ortalama 45-48 CM uzunluğa sahiptir. Kolyedeki taşlar sıkma veya yapay olmayıp doğal taştır. Bu taşlı kolye doğum, günü, anneler günü, sevgililer günü gibi  özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir..
  12,00TL 29,00TL
  Vergiler Hariç:10,17TL
  6 MM Küre Kesim Doğal Lapis Taşı Bileklik - KLCBL0068
  Toptan Fiyatına -51 %
  6 MM Küre kesim doğal lapis lazuli taşı bileklik ortalama 20 CM uzunluğunda olup elastik iplidir. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar hediye tercihidir...
  19,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:16,10TL
  Lapis Taşı Doğal Taş Bileklik Lapis Taşı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -29 %
  Doğal lapis taşı kullanılarak tasarlanmış lapis bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Bileklikteki oval kesim taş boyutu ortalama 20X8 MM'dir Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü gibi özel günl..
  49,00TL 69,00TL
  Vergiler Hariç:41,53TL
  Doğal Lapis Taşlı Bronz Yüzük Doğal Lapis Taşlı Bronz Yüzük
  Toptan Fiyatına -5 %
  Doğal şekilsiz lapis taşı kullanılarak tasarlanmış doğal taş bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle görse..
  18,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:15,25TL
  Doğal Lapis Taşlı Bronz Yüzük
  Toptan Fiyatına -5 %
  Doğal 12 MM yuvarlak kesim lapis taşı kullanılarak tasarlanmış doğal taş bronz yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünl..
  18,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:15,25TL
  14 MM Küre Kesim Doğal Lapis Taşı Kolye Ucu 14 MM Küre Kesim Doğal Lapis Taşı Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -50 %
  14 MM boyutunda küre kesim lacivert renk doğal lapis taşlı doğal taş kolye ucu. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hemde kadınlar tarafından tercih edilebilir. Bu taşlı kolye özel günler..
  6,00TL 12,00TL
  Vergiler Hariç:5,08TL
  Lapis Taşlı Doğal Taş Kolye Ucu Lapis Taşlı Doğal Taş Kolye Ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -32 %
  Ortalama 3 CM boyutunda lacivert tonlarıyla lapis taşı ucu. Özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar seçeneğidir. Ürün rengi ve yapısı nedeniyle hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Dilerseniz hemen alttaki seçeneklerden kolye ucunuza zincir ekleyerek..
  13,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:11,02TL
  Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)

  Lapis Taşı ve Faydaları

  Latincede lapis “taş” lazuli ise “mavi” anlamına gelmektedir. Bu nedenle lapis lazuli taşı, gök taşı ve mavi taş olarak nitelendirilmektedir. Taş genellikle gece mavisi- lacivert tonlarına sahip olur. Rengi sadece mavi tonlarda olup açıktan koyu tonlara doğru değişebilmektedir. Lapis lazuli doğada saf halde bulunmaz. Lapis  lazuli taşı, bünyesinde pek çok minerali barındırmaktadır. Bunlar; kalsitlazuritpiritnoselitsodalithoynit olarak sıralanabilir. Bundan ötürü mineral şeklinde bilinse de aslında bu taş bir kayadır.

  Geçmiş zamanlardan beri, insanlar açısından çok fazla kullanılan taşların içerisinde yerini alan lapis lazuli; pek çok anlama sahiptir. Bunlar; onurun, ruhun, tanrıların ve soylu olmanın sembolü şeklinde sıralanabilir. Bunların dışında lapis lazuli taşı, Mısır Kralı Tutanhamon’un mezarının süslenmesinde kullanılan bir taş olmakla birlikte Antik Mısır ve Firavunlar döneminden beri süs eşyası ve takı olarak kullanılmıştır.

  Nerelerde Bulunur?

  • Afganistan
  • Amerika
  • Pakistan
  • İtalya
  • Angola

  Nasıl Anlaşılır?

  Belli başlı bazı unsurları üzerinde lapis lazuli taşını anlamak mümkün. Özellikle her ne kadar birçok farklı çeşidi bulunsa dahi, genel olarak içerisinde ortak değişik mineraller bulunmaktadır. Aynı zamanda mavi, sarı ve beyaz tonları üzerinden anlaşılır. Işığa tutulduğu zaman parlak ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Lapis taşını elinize alıp baktığınızda üzerinde pirit ışıltı vardır. Lapis taşında pirit ne kadar yoğun ise o kadar iyidir. Pirit mineralinin hiç olmaması taşınızın sahte olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte rengi çok mavi ve çok parlak olan ve herhangi bir doğallık göstermeyen taşlarda sahtedir. Daha önce değindiğimiz gibi lapis taşı tek mineralden oluşmaz, birçok minerali içinde barındırır. Bu nedenle eğer kendinize lapis lazuli taşı almak istiyorsanız muhakkak iyi araştırmalı ve güvendiğiniz bir yerden temin etmelisiniz.

  Lapis Taşının Faydaları

  • Fiziksel yetenek ile beraber iletişim yeteneklerini güçlendirir.
  • Çocuk taşı olarak da bilinen lapis lazuli, küçük çocukları korkularından uzak tutarken, solunum yolu hastalıklarından da koruduğu düşünülmektedir..
  • Tiroid bezlerinin harekete geçmesine imkan verir.
  • Lapis lazuli taşını kullanan kişilere canlılık hissi sağlar.
  • Depresyon dönemlerinde kullanılması sürecin atlatılmasını kolaylaştırır.

  İşitme bozukluğu tedavisinde kullanıldığı düşünülmektedir ve işitme gücünün artmasına yardımcı olur.

  Odaklanma sorununu ortadan kaldırarak, derin düşünmenize yardımcı olduğuna inanılır.

  Lapis lazuli taşını öğüterek evinizde kullanabilirsiniz. Lapis, evinize huzur, sevgi ve bereket getirir.

  Etkili Olduğu Burçlar

  • Boğa
  • Terazi
  • Yay
  • Balık

  Taşın Temizliği ve Bakımı

  Taşı sürekli üzerinizde taşımanız taşın etkisinin azalmasına neden olur. Çünkü beden etkiye alışır. Ayrıca taşı temizlemek için su sabun kesinlikle kullanılmamalıdır. Bu durum taşın matlaşmasına neden olur. Temizlemek için yapılması gereken taşı güneş ışına bırakmaktır.

  Taşın gerdanlık, kolye gibi kullanılması daha iyi etki etmesini sağlar. Ancak enerjisi baş dönmesine neden olabileceği için dikkatli kullanılmalıdır.