Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Lal Garnet Taşı

 • Lal Garnet Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Lal Garnet Taşı Özellikleri
 • Lal Garnet Taşı Faydaları
 • Lal Garnet Taşı Temizliği
 • Lal Garnet Taşlı Kadın Kolye- KLCKOL0043
  Toptan Fiyatına -43 %
  Küre kesim 4 MM lal garnet taşlarından ve 8 MM küre kesim lal taşından tasarlanmış doğal taş kadın kolye. Kolye aparat dahil 48-50 CM uzunluğundadır. Ürün özel günlerde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar seçeneğidir...
  28,00TL 49,00TL
  Vergiler Hariç:23,73TL
  3 MM Lal Garnet Taşı ve Doğal İnci Kadın Kolye- KLCKOL0042 3 MM Lal Garnet Taşı ve Doğal İnci Kadın Kolye- KLCKOL0042
  Toptan Fiyatına -44 %
  Küre kesim 3 MM lal garnet taşlarından ve doğal kültür incilerinden ( Kum İnci ) tasarlanmış doğal taş kadın kolye. Kolye aparat dahil 48-50 CM uzunluğundadır. Ürün özel günlerde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar seçeneğidir...
  22,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  Lal Garnet ( Granat ) Taşı Doğal Taş Kolye
  Toptan Fiyatına -29 %
  6-8 MM şekilsiz kesim bordo renk lal granat ( garnet ) taşı kolye  46-48 CM uzunluğuna sahiptir. Bu taşlı kolye doğum, günü, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar seçeneğidir. Çakralar : Kök, güneş sinir ağı, ..
  35,00TL 49,00TL
  Vergiler Hariç:29,66TL
  6 MM Küre Kesim Doğal Lal Garnet Taşı Bileklik - KLCBL0076
  Toptan Fiyatına -44 %
  6 MM Küre kesim doğal bordo renk lal garnet taşı bileklik ortalama 20 CM uzunluğunda olup elastik iplidir. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir aksesuar hediye tercihidir...
  22,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  İşlenmemiş Doğal Ham Lal Garnet ( Granat ) Taşı ( 9 CM ) İşlenmemiş Doğal Ham Lal Garnet ( Granat ) Taşı ( 9 CM )
  Toptan Fiyatına -16 %
  Ortalama 9X5 CM boyutlarında işlenmemiş lal granat ( garnet ) taşı mineral yaklaşık 392 Gram ağırlığa sahiptir...
  133,00TL 159,00TL
  Vergiler Hariç:112,71TL
  8 MM Doğal Lal Granat ( Garnet ) Taşı Bileklik - KLCBL0041 8 MM Doğal Lal Granat ( Garnet ) Taşı Bileklik - KLCBL0041
  Toptan Fiyatına -13 %
  8 MM Küre kesim doğal lal garnet ( granat ) taşı doğal taş bileklik ortalama 20 CM uzunluğunda olup elastik iplidir. Ürünün tonu doğal bordo rengine yakındır. Ürün hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir...
  34,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:28,81TL
  Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)

  Lal Garnet Taşı Kullanım Alanları ve Özellikleri

  Doğada bulunan en değerli taşlardan biri lal taşı olarak bilinir. En eski çağlardan beri bu taşın stresi azalttığına inanılır.  Sevgili taşı olarak da kabul edilen taşı insanlar bir şükran göstergesi olarak birbirlerine hediye ederdi. Uzun yıllar içerisinde oluşumunu tamamlamış olan lal granet taşı birbirinden farklı renkler ile toprağa uyum sağlayan taşlardan biridir. Dünyada çıkarıldığı yerler ise: Avustralya, Afrika, Alaska, Tanzanya, Meksika, Arjantin ve Zimbabve‘dir.

  Lal Granet Taşı Nedir?

  Dairesel ya da oval biçiminde bulunan doğal lal taşı farklı renklerde görülebilir. Fakat taşın ana rengi koyu kırmızıdır. Görülen diğer renkler ise: yeşil, turuncu, kahverengi, sarı gibi çeşitli renklerdir. Ayrıca renkler arasında erkek türü koyu kırmızı, dişi türü ise açık kırmızı olarak görülür.

  Nar meyvesinin tohumlarına benzerliği ile bilindiği için granet adını almıştır. Bununla birlikte farklı pek çok isim ile de kullanılabilmektedir. Bu isimler ise: shorlomit, melanom; leykogarnet, unlu biti, Bechet, Ural granettir. Canlandırıcı ve kudretli olarak bilinir ve farklı birçok anlama sahiptir. Merhamet taşı ya da hayal kuran isimlerini de almıştır. Yeryüzünde var olan başkalaşmış kayaçlar ile farklı kayaçların içerisinde mevcut olan doğal silikat grubundaki taşlardan biridir.

  Antik çağlardan beri bilinen garnet taşı değeri firavun mezarlarına yerleştirildiği için günümüze kadar süregelmiştir. Bununla birlikte Eski Roma ve Sümerliler için de değerli bir taş olarak görülmüştür.

  Kızılderililer, Mayalar ve Afrika’da bulunan kabileler de taşın büyülü bir gücü olduğuna inanıp, taşı kutsal bir taş olarak kabul etmişlerdir. Eski çağlardan beri bu taş hem silah yapımında hem de askerler savaşa giderken muska olarak kullanmışlardır. Ayrıca bu taş 12 İbrani kabilesinden birini temsil eden Aarons göğüs plakasında bulunan değerli taşlardan biridir.

  Lal Taşı Özellikleri

  •  Lal taşının yönetici gezegeni Mars, elementi ise ateştir. Kova, aslan, koç ve başak burçlarıyla bağdaştırılmıştır.
  •  Taşın ismi Latince kökenli olup nar anlamına gelir. Taşın görüntüsü de kırmızı nar tanelerine benzemektedir.
  •  En çok kullanılan renk ise kırmızı garnet taşı rengidir.
  •  Bağlılık ve hakikat taşı olarak bilinen lal taşı pek çok kültürde kutsal olarak kabul edilmiştir.
  •  Eski zamanlardan beri kıymetli bir mücevher olarak görülmüştür.

  Zamanla granet taşı hakkında birçok efsane ve gelenek oluşmuştur. Hatta çok eski çağlarda bulunan bir mezarda bir adamın taktığı kolyede garnet lal taşı görülmüştür. 

  Yine eski zamanlarda bu taşların depresyonu azalttığı, kötü rüya görmeyi engellediği, karaciğer hastalıklarına yarar sağladığı ve kanamaları azalttığı düşünülür.

  Bir efsaneye göre de Nuh peygamber gece olduğunda karanlık gemiyi aydınlatmak için lal taşında yararlanmıştır. Eski çağlarda kuyumcular tarafından da sıkça çeşitli takı yapımında kullanılmıştır. Doğal taş olarak bilinen lal garnet taşı özellikleri taşın tercih edilmesini arttıran faktörler arasındadır.

  Lal Garnet Taşı Faydaları 

  •  Bedeni temizlediği, canlandırdığı ve güçlendirdiğine inanılır.
  •  Ayrıca garnet lal taşı faydaları arasında romatizma ağrılarının geçmesini kolaylaştırır.  
  •  Erkeklerin lal taşını kasıklarının üzerine koyduğunda üreme organları için fayda sağlayarak doğurganlığı arttırdığına inanılır.
  •  Kadınlarda rahmin üzerine koyulduğunda üremeyi arttırdığı söylenir.  
  •  İlhamı ve yaratıcılığı olumlu yönde etkiler.  
  •  Şimdiki ana bağlı olarak yaşamaya yardımcı olur.
  •  Negatif enerjiyi pozitif enerjiye, krizi de fırsata dönüştürerek olumlu enerji sağlar.
  •  Ayrıca yeşil garnet taşı görülen rüyaları hatırlatmada yardımcı olur.

  Lal Taşını Özel Yapan Şey Nedir?

  Değerli taş olarak bilinen lal taşı faydaları ile kişilerin sağlığını iyileştirmede yarar sağladığı bilinmektedir. Negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürmeye yardımcı olarak iyi şans getirir. Yaygın olarak bulabildiği için özellikle enerjisi düşük ve özgüveni zayıf kişilere yardımcı olur.

  Bir inanışa göre bir kişi kavganın ya da çatışmanın geldiğini fark ettiğinde taşa dokunur ya da taşı sıkarsa anlaşmazlığın çözülmesine olanak sağladığı söylenir.

  Lal Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Kişilerin bilezik ya da bileklik olarak taktığında enerjisini yükseltmeye yardımcı olur.
  • Uyurken başucuna koyulduğunda kabuslardan koruduğuna inanılır.
  • Meditasyon yaparken kullanıldığında kalp çakrasını açmaya yardımcı olup enerjinin dengelemesini sağlar.
  • Tılsım ve iyi şans getirmek için kullanılabilir.
  • Bir inanışa göre garnet taşı bileklik olarak takıldığında eşini kaybeden ve yas tutan bireylere duygularını hafifletmek için yardımcı olduğu biliniyor.
  • Yatak ve yastıkların altına konulduğunda kötü rüya görmeyi engellediğine inanılır.

  Lal Taşı ve Astroloji

  Doğum tarihinin insanın yaşamını etkilediğine inanılır. Bununla birlikte taş seçiminin de bireylerin yaşamının yönleri üzerinde bir etkiye sahip olduğuna inanılır. Aralık ve ocak ayları arasında doğan kişilerin taşları olarak bilinir. Hem ocak ayı hem de aralık ayında doğan kişiler geleneksel bir doğum taşı için gerçek lal taşı kullanabilirler.

  Burçlara bakıldığında ise: kova, başak, aslan, oğlak burcuna dahil olan kişilerin kullanabileceği bir taştır.  Kova burcu kişisel yaşamında mutlu olmak ve kariyer basamakları başarılı bir şekilde çıkmak için granet taşından yardım alabilir.

  Oğlak burçları özveri ile çalışmayı seven burçlar arasındadır. Granet taşı oğlaklar için yardımcı ve uyarıcı bir taş olarak görülür. Koç burçları için özellikle kırmızı garnet taşı kullanımının burca enerji verdiği bilinmektedir.

  Gerçek Lal Taşı Nasıl Anlaşılır?

  Doğal bir orijinal lal taşı kesime derinlemesine bakıldığında fark edilebilir. Genel olarak en yaygın kesimler, yuvarlak ya da zümrüt olarak görülür. Gerçek bir granet lal taşı ise muazzam bir kesimle kalın bir yapıya sahiptir. Ayrıca muhteşem kalıntılara sahiptir.

  Sahte lal taşı laboratuvarda oluşturulur. Sahte görüntüsünü cam, florit ya da doğal lal şeklini, görünümünü veren maddelerden yapılır. Fakat kırmızı lal taşını anlamak zor değildir; çünkü kırmızı lal taşı yakutu andıran bir renge sahiptir.

  Her lal garnet taşı farklı optik özelliklere ve filtrelere sahiptir. Bir granet taşının sahte olup olmadığını anlamak için kullanılabilecek en kolay yöntem kaynar su yöntemidir. Lal taşını kaynar suya bıraktığınızda rengi solmaya ya da erimeye başlarsa sahte olduğunu anlayabilirsiniz.

  Lal Taşı Kullanımı

  Lal taşı hem erkek hem de kadınlar için gün içerisinde farklı şekillerde kullanılabilir. Bununla birlikte garnet lal taşı kullanımı için en pratik yol ise cüzdanınızda, cebinizde ya da çantanızda kullanmaktır.

  Bu taşı aksesuar olarak kullanmak da özelliklerinden ve şık görüntüsünden yararlanmanızı sağlayacaktır. Lal granet taşı bileklik ya da kolye olarak kullanabilirsiniz.

  Hem dayanaklı hem de değerli bir taş olduğu için her türlü aksesuar yapımında kullanılır. Özellikle yeşil lal taşı özel günlerde şıklığınızı tamamlayacak bir aksesuar olarak takabilirsiniz.

  Lal Taşı Nasıl Temizlenir?

  Doğal garnet taş özelliklerinden faydalanmak için temizlenip arındırılması gerekir. Taşın sertliği 6.5- 7.7 olması nedeniyle su ile temizlenmek için oldukça uydundur. Lal taşının temizlenmesi için suyun altında 5 dakika yıkanması yeterli olabilir. Ayrıca hazırlamış olduğunuz sirkeli ya da tuzlu suyun içerisinde 10 dakika bekleterek de temizleyebilirsiniz. Yine güneşin altında 1 gün bekletilerek arındırması yapılabilen lal taşı eğer çok fazla bekletilirse rengi solabilir. Bu yüzden sürede aşırıya kaçılmamalıdır.

  Lal Garnet Taşı Fiyatları

  Popüler ve değerli olarak bilinen garnet taşı fiyatı piyasada değişkenlik göstermektedir. Gerek görüntüsü gerekse doğal taş oluşu nedeniyle piyasada satılan diğer aksesuarlardan daha maliyetli olarak satılır. Kişilerin üzerlerinde taşımak için küçük kütleler halinde bulunduğu gibi aksesuar olarak bileklik ya da kolye şeklinde de kullanılabilir. Ham madde formunda evlerde aksesuar olarak kullanabileceğiniz lal taşları da mevcuttur. Özellikle siyah garnet taşı evlerde şık bir tasarım oluşturabilir.