Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatlarla alım yapma fırsatını kaçırmayın. ByKolyeucum

Kristal Kuvars Taşı

 • Kristal Kuvars Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Kristal Kuvars Taşı Özellikleri
 • Kristal Kuvars Taşı Faydaları
 • Kristal Kuvars Taşı Temizliği
 • Ham Doğal 2.5-3.5 CM Şeffaf Kristal Kuvars Taşı - KLCKT0580 Ham Doğal 2.5-3.5 CM Şeffaf Kristal Kuvars Taşı - KLCKT0580
  Toptan Fiyatına Yeni -50 %
  Ortalama 2.5-3.5 CM ham tamamen doğal işlenmemiş şeffaf kristal kuvars taşı. Fiyat 1 adet fiyatıdır...
  18,00TL 36,00TL
  Vergiler Hariç:15,25TL
  Ham Doğal 2-3 CM Şeffaf Kristal Kuvars Taşı - KLCKT0579 Ham Doğal 2-3 CM Şeffaf Kristal Kuvars Taşı - KLCKT0579
  Toptan Fiyatına Yeni -50 %
  Ortalama 2-3 CM ham tamamen doğal işlenmemiş şeffaf kristal kuvars taşı. Fiyat 1 adet fiyatıdır...
  10,00TL 20,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Kristal Kuvars Taşlı Doğal Taş Yüzük - KLCYZ0234 Kristal Kuvars Taşlı Doğal Taş Yüzük - KLCYZ0234
  Toptan Fiyatına Yeni -50 %
  Kristal Kuvars taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış doğal taşlı yüzük parmağa göre ayarlanabilir. Yüzüğün yaklaşık boyutu 3X2 CM'dir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle görsel arasında..
  21,00TL 42,00TL
  Vergiler Hariç:17,80TL
  Tüp Şişede Ham Doğal Kristal Kuvars Taşı ( 9X2 CM ) - KLCKT0577
  Toptan Fiyatına -50 %
  Ortalama 9X2 CM boyutunda olan tüp şişede işlenmemiş doğal ham kırık kristal kuvars taşı...
  35,00TL 70,00TL
  Vergiler Hariç:29,66TL
  Yeşil Kuvars Taşı Doğal Taş Küre - KLCKT0572
  Toptan Fiyatına -50 %
  Ortalama yarı çapı 5 CM olan yeşil kuvars taşı doğal taş küre. Ürün piyasadaki sıkma taşlardan olmayıp tamamen doğaldır...
  329,00TL 658,00TL
  Vergiler Hariç:278,81TL
  Limon Kuvars Taşlı Doğal Taş Örme Kolye - KLCKOL0221 Limon Kuvars Taşlı Doğal Taş Örme Kolye - KLCKOL0221
  Toptan Fiyatına -50 %
  Ortalama 2 CM boyutunda limon kuvars taşıyla kolye ortalama 55-60 CM uzunluğa sahip olup ayarlanabilirdir. Ürün özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir hediye aksesuardır...
  35,00TL 70,00TL
  Vergiler Hariç:29,66TL
  Doğal Ham İşlenmemiş Kristal Kuvars Taşı Büyük Boy Kolye Ucu - KLCKL0892
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -50 %
  Ortalama 2.5 - 3 CM boyutunda iri şekilsiz kristal kuvars taşı doğal taş kolye ucunu aşağıdan zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir...
  17,00TL 34,00TL
  Vergiler Hariç:14,41TL
  4-6 MM Kristal Kuvars Taşı Kırık Doğal Taş Dizi ( Küçük Taneli 80 CM ) - 00006460
  Toptan Fiyatına -50 %
  Ortalama 80 CM uzunluğunda kristal kuvars kırıktaş dizi. Dizideki taş boyutu 4-6 MM arası değişmekte olup şekilsizdir. Diziyi isterseniz direk kolye olarak kullanabilir veya kolye ve diğer takı tasarımlarınızda kullanabilirsiniz...
  66,00TL 132,00TL
  Vergiler Hariç:55,93TL
  Şekilsiz Limon Kuvars Taşı Doğal Taş Bileklik - KLCBL0739
  Toptan Fiyatına -50 %
  Ortalama 18-20 CM uzunluğunda şekilsiz doğal kesim limon kuvars taşından tasarlanmış doğal taş bileklik modeli. Özel günlerinizde sevdiğinize doğal bir hediye için güzel bir seçenektir. Ürün el emeği ile yapılmaktadır. Kullanılan malzemeler dayanıklıdır. Uzun ömürlü, sağlam ve doğal malzemeler kulla..
  29,00TL 58,00TL
  Vergiler Hariç:24,58TL
  18X12 MM Dikdörtgen Kesim Delikli Kristal Kuvars Taşı - KLCDEL0291
  Toptan Fiyatına -50 %
  Ortalama 18X12 MM dikdörtgene benzer şekliyle üstten dikey delikli kristal kuvars taşı. Ürünü kolye ucu, kolye ve aksesuar tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır. Stoktan rastgele seçilip yollanacaktır...
  15,00TL 30,00TL
  Vergiler Hariç:12,71TL
  Damla Kesim Kristal Kuvars Taşı Kolye Ucu - KLCKL0829
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -50 %
  Ortalama 2 CM boyutunda damla kesim kristal kuvars taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış kolye uçlarına dilerseniz seçeneklerden zincir veya ip ekleyerek kristal kuvars kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan renklerinde ve biçiminde görselden küçük farklar olabilir. Özel günle..
  17,00TL 34,00TL
  Vergiler Hariç:14,41TL
  Damla Kesim Kristal Kuvars Taşı Kolye Ucu - KLCKL0821
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -44 %
  Ortalama 2.5 CM boyutunda damla kesim kristal kuvars taşı doğal taş kullanılarak tasarlanmış kolye uçlarına dilerseniz seçeneklerden zincir veya ip ekleyerek kristal kuvars kolye şeklinde kullanabilirsiniz. Ürün doğal taş olduğundan renklerinde ve biçiminde görselden küçük farklar olabilir. Özel gün..
  19,00TL 34,00TL
  Vergiler Hariç:16,10TL
  Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 46 (4 Sayfa)

  KRİSTAL KUVARS (CRYSTAL QUARTZ)

  Asıl adı Kuvars Kristali olsa da genellikle Kristal Kuvars Taşı olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Yer kabuğunun %10’dan fazlasını oluşturduğu bilinmektedir. En çok magmatik kayaçlarda bulunur. İçinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında tekrar suya dönüşür. Renksiz ve beyaz renkleri daha çok bulunmakla birlikte, mor, pembe, sarı, mavi, yeşil, turuncu, kahverengi ve siyah gibi birçok renge sahiptir.

  Yunanca buz anlamına gelen "Kristallos"  kelimesinden türemiştir. Saf Kuvars kristalleri, optik, elektronik sanayii ve kimya endüstrisi gibi farklı birçok alanda kullanılmaktadır.

  Kristal Kuvars Taşı Faydaları

  • Kişiye güç ve canlılık verdiğine, bedeni zinde tuttuğuna, zihinsel konsantrasyonu artırdığına inanılır.
  • Baş ağrısını hafifletici özelliğe sahip olduğu söylenmektedir.
  • Pozitif enerjiyi depolar ve etrafına yayar.
  • Öfke, korku, suçluluk ve kıskançlık gibi olumsuz duyguları azaltır.
  • Göz hastalıklarına karşı olumlu olduğu düşünülmektedir.
  • Sevgi ve şefkat duygularını beslediğine inanılır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği, tiroid bezlerine iyi geldiği, guatr için şifa olduğu düşünülmektedir.
  • Sindirim sistemini hastalıklarını iyileştirmede ve sağlıklı tutmada yardımcı olur.

  (Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncellikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

  Kristal Kuvars Taşı Uyumlu olduğu burçlar: Aslan, Akrep, Balık, Başak, Koç, Yengeç, Oğlak

  Kristal Kuvars Taşı Kolye Uçları için tıklayınız.

  Kristal Kuvars Taşı Diziler için tıklayınız.

  Kuvars Taşı (Kuvars Ailesi) Hakkında

  Kuvars taşı denildiğinde akla tek bir taş gelse de aslında Kuvars bir taş ailesinin genel adıdır. Kuvars doğada farklı çeşitleri bulunan metaformik ve tortul kayaçlardandır. Kuvars taşı olarak bilinen doğal taşın esas adı kuvars kristalidir. Kuvars, geçmişte sihir, büyü gibi metafizik alanlarda ve alternatif tıpta kullanılmıştır. Günümüzde yine alternatif tıptan ve takı tasarım, inşaat ve dekorasyon sektörlerine kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Endüstriyel alanda, elektronik iletici ve ayırıcı olarak, saatlerde, deterjanlarda, diş macunlarında, cam ve elektrik ışıklandırmalarında kullanılmaktadır. Yaydığı enerji ve bazı hastalıklara şifa olması açısından takı sektöründe kullanımı oldukça yaygındır. Orta çağda ve öncesinde insanlar, Kuvars'ın gizli güçleri olduğuna inanırlarmış bu nedenle krallar ve soylular asalarında, kılıç kabzalarında veya üstlerinde kuvars taşı bulundururlarmış.

  Kuvars grubuna ait çok çeşitli taşlar vardır ve bu taşlar kendi adıyla anılmaktadır. Agat (Akik), Kalsedon, Krizopraz, Kantaşı, Sitrin, Ametist, Ametrin, Jasper, Aventurin bu taşlardan bazılarıdır. Rockkristal (Kaya Kristali veya Sallantılı, Oynak Kristal), Smoky (Dumanlı) Kuvars, Rose (Gül, Gül Renkli) Kuvars, Milky (Sütlü, Süt) Kuvars, Cat’s-Eye (Kedi Gözü) Kuvars, Rutilated (İğnecikli) Kuvars gibi türler ise yarı bağımsız şekilde anılmakla birlikte, yine de Kuvars adı altında varlığını sürdürmektedir.  Kuvars taşları genellikle kristal ve kolay kırılabilen yapıdadır.

  Kuvars Ailesi'nin Genel Özellikleri

  Kuvars taşlarının bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi ve elektronik cihazların yaydığı radyasyonu yok ettiği bilinmektedir.

  Basınç uygulanması durumunda, kuvars kristalinin elektriksel gerilim ürettiği bilinmektedir ve bu özellik piezoelektrik olarak adlandırılmaktadır.

  Bazı kuvars çeşitlerinin içinde donmuş su damlaları bulunur.

  Kimyasal Formülü: SiO2

  Kimyasal Grubu: Silikat

  Yapısındaki mineraller: Silisyum, Alüminyum, Demir, Titanyum, Lityum, Kalsiyum, Magnezyum olmak üzere eser miktarda çok fazla ve değişik minerallere sahiptir.

  Sertlik Derecesi: 7

  Özgül Ağırlığı: 2.65

  Görünümü: Saydam (şeffaf) veya yarısaydam, opak

  Parlaklığı: Camsı

  Kuvars Çeşitleri

  Kuvars, “iri kristalli” ve “kriptokristalen” olarak iki gruba ayrılır. Bu gruplarında kendi içinde çeşitleri vardır.

  İri kristalli kuvars çeşitleri: Süt kuvars, ametist, mavi kuvars, pembe kuvars.

  Kriptokristalen (mikro kristalli) kuvars çeşitleri: Kalsedon, agat, oniks, akik, çökmetaşı, sard tripoli, karnelian, krizopras, heliotrop, plazmapras, jasp, flint, çört, novakulit.

  Renkli kuvarsların kendi aralarındaki bazı çeşitleri: Sarı kuvars (sitrin), portakal rengi kuvars (medeira sitrini), saydam kuvars (dağ kristali veya necef taşı), kahverengi kuvars (dumanlı), koyu kahverengi veya siyah kuvars (morion), menekşe kuvars (mor necef veya ametist), kan rengi kuvars (yemani), yeşil kuvars (kloritli), pembe kuvars (hematoyit), kırmızı yıldız taşı (aventurin), rutil iğneli kuvars, amyant lifli kuvars (kedigözü), kaplan gözü kuvars, şahin gözü kuvars.

  Kuvars Taşı'nın Çıkarıldığı Yerler

  Kuvars, doğada en bol bulunan değerli doğal taşlardandır. Dünyada neredeyse her bölgede bulunan Kuvarsın en yaygın çıkartıldığı ülke Brezilya'dır. Afrika kıtasında bulunan birçok ülkede de oldukça yaygın bulunmaktadır. Bunların dışında Çin, Hindistan, ABD, Angola, Namibya ve Madagaskar’da bulunmaktadır. Amorf veya kriptokristalin kuvars oluşumlarının bulunduğu ülkeler ise; Arjantin, Avusturya, Belçika, Macaristan, Lüksemburg, Güney Afrika, Norveç ve İspanya’dadır.

  Türkiye de ise Antalya (Gazipaşa, Kalekaldıran, Melen), Zonguldak (Alaplı, Şapçaköy), Kastamonu (Daday), İstanbul (Beykoz), Adana (Feke, Saimbeyli, Horzum), Yozgat (Çomakdağı), Denizli (Şirinköy) illerinden çıkarılmaktadır. Özellikle dumanlı kuvarsın en güzeli olan ‘Morion’ Türkiye’de çıkartılmaktadır. Türkiye’deki toplam kuvars minerali rezervinin 6.3 milyar ton, kuvars kumu rezervinin ise 65 milyon ton civarında olduğu bilinmektedir.

  Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

  Kuvars ailesinin tamamını bir arada bulundurmakta yarar vardır. Çünkü bu taşlar birbirlerinin güçlerini artırırlar, birbirlerini temizler ve arındırırlar. Bunun dışında taşlarımızı zaman zaman temizlemek zorundayız. Ayda bir; normal suyla yıkamak ya da 1 gün toprağa gömmek kuvars taşının temizlenmesi için yeterlidir.