Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Kristal Kuvars Taşı

Kristal Kuvars Taşı

Kristal Kuvars Taşı Özellikleri

Asıl adı Kuvars Kristali olsa da genellikle Kristal Kuvars Taşı olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Yer kabuğunun %10’dan fazlasını oluşturduğu bilinmektedir. En çok magmatik kayaçlarda bulunur. İçinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında tekrar suya dönüşür. Renksiz ve beyaz renkleri daha çok bulunmakla birlikte, mor, pembe, sarı, mavi, yeşil, turuncu, kahverengi ve siyah gibi birçok renge sahiptir. Yunanca buz anlamına gelen "Kristallos"  kelimesinden türemiştir. Saf Kuvars kristalleri, optik, elektronik sanayii ve kimya endüstrisi gibi farklı birçok alanda kullanılmaktadır. 

Kristal Kuvars Taşı Faydaları

  • Kişiye güç ve canlılık verdiğine, bedeni zinde tuttuğuna, zihinsel konsantrasyonu artırdığına inanılır.
  • Baş ağrısını hafifletici özelliğe sahip olduğu söylenmektedir.
  • Pozitif enerjiyi depolar ve etrafına yayar.
  • Sevgi ve şefkat duygularını beslediğine inanılır.

Kristal Kuvars Taşı Uyumlu olduğu burçlar: Aslan, Akrep, Balık, Başak, Koç, Yengeç, Oğlak

Kristal Kuvars Taşı hakkında daha kapsamlı bilgi için tıklayınız.


Kristal Kuvars Taşı Doğal Taş Kolye Ucu -  KLCKL0120
Yeni Zincir Hediyeli
Ortalama 3-4 CM uzunluğunda tamamen doğal kristal kuvars taşı doğal taş kolye ucu zincir takılarak kolye şeklinde gönderilecektir. Ürünlerden birinde doğal koyu tonlu iz bulunmakta diğeri ise tamamen beyaz renklidir.Kristal KuvarsAsıl adı Kuvars Kristali olsa da genellikle Kristal Kuvars Taşı ol..
19,00TL
Kristal Kuvars Taşı Doğal Taş Kolye Ucu -  KLCKL0118
Yeni Zincir Hediyeli
Yaklaşık 3 CM uzunluğunda tamamen doğal kristal kuvars taşı kolye ucu zincir takılarak kolye şeklinde gönderilecektir. Kristal KuvarsAsıl adı Kuvars Kristali olsa da genellikle Kristal Kuvars Taşı olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Yer kabuğ..
19,00TL
Küçük şekilsiz kristal kuvars işlenmemiş doğal ham taşlar. Fiyatlama 50 GR üzerindendir. Taşların boyutları değişkendir. Paket X 50 GR olarak gönderilecektir. ..
18,00TL
4X6 MM Miks kuvars dizimizde yaklaşık 100 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 40 cm'dir. Asıl adı Kuvars Kristali'dir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Renksiz ve beyaz renkleri daha çok bulunmakla birlikte, mor, pembe, sarı, mavi, yeşil, tur..
39,00TL
5 Adet 2-3 CM Ham Doğal Şeffaf Kristal Kuvars Taşı - KLCKT0059 5 Adet 2-3 CM Ham Doğal Şeffaf Kristal Kuvars Taşı - KLCKT0059
Çok Satan
Ortalama 2-3 CM çoğunlukla çubuk kesim ham tamamen doğal A kalite şeffaf kristal kuvars taşı. Fiyat 5 adet taş fiyatıdır. Asıl adı Kuvars Kristali'dir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Renksiz ve beyaz renkleri daha çok bulunmakla birlikte, mor, pembe, ..
22,00TL
Takı tasarımı ve dekoratif amaçlarla kullanabileceğiniz üstten yatay delikli ortalama 1-2 CM boyutlarında tamburlanmış kristal kuvars taşlar. Fiyat 5 adet fiyatıdır.Asıl adı Kuvars Kristali'dir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Renksiz ve beyaz renkleri daha çok bulunmakla birlik..
20,00TL
Ortalama 2-3 CM ham tamamen doğal A kalite şeffaf kristal kuvars taşı. Fiyat 3 adet fiyatıdır.Asıl adı Kuvars Kristali'dir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Renksiz ve beyaz renkleri daha çok bulunmakla birlikte, mor, pembe, sarı, mavi, yeşil, turuncu, kahverengi..
25,00TL
2 Adet Ham Doğal 3-4 CM Şeffaf Kristal Kuvars Taşı - KLCKT0035 2 Adet Ham Doğal 3-4 CM Şeffaf Kristal Kuvars Taşı - KLCKT0035
Çok Satan
Ortalama 3-4 CM ham tamamen doğal A kalite şeffaf kristal kuvars taşı. Fiyat 2 adet fiyatıdır.Asıl adı Kuvars Kristali'dir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Renksiz ve beyaz renkleri daha çok bulunmakla birlikte, mor, pembe, sarı, mavi, yeşil, turuncu, kahverengi ve s..
25,00TL
Ortalama 5 CM uzunluğunda kuvars taşı berrak tonları olan tamburlanmış doğal taş.Asıl adı Kuvars Kristali'dir. Dünya üzerinde en bol bulunan minerallerden biridir. Renksiz ve beyaz renkleri daha çok bulunmakla birlikte, mor, pembe, sarı, mavi, yeşil, turuncu, kahverengi ve siyah gibi birçok renge sa..
39,00TL
Tek tarafı delikli kristal kuvars taşı tımbıl taş. Boyutları ortalama 5 MM - 20 MM arasında değişmektedir. Ürünün delikli tarafına aparat takarak kolye ve takı yapımında kullanabilirsiniz. Boyutun kafanızda canlanması için 50 kr ile birlikte çekilmiştir.Asıl a..
4,00TL
Kolye, kolye ucu, yüzük ve diğer takılarınızda kullanabileceğiniz 2X1.3 CM ebatındaki kesimli kristal kuvars taşı kabaşon...
20,00TL
Kolye, kolye ucu, yüzük ve diğer takılarınızda kullanabileceğiniz 1X2.1X1.9 CM ebatındaki kesimli kristal kuvars taşı kabaşon...
20,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 17 (2 Sayfa)