Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Kehribar Kolyeler

İyileştirici özelliği olduğuna inanılan kehribar taşından yapılan kolyeler, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın birçok yerinde, alternatif tıp araçlarından biri olarak kabul ediliyor. 

Saydam ve yarı saydam görünümünde olan kehribar taşının, turuncuya dönük canlı bir sarı, donuk sarı ve kahverengi olarak farklı türleri bulunuyor. Dünyada diğer adı amber olan kehribar, yapısı itibarıyla hareketli ve dikkat çekici bir görünüme sahip olup hoş kokusuyla kullanımı cazip hale getiriyor. Günümüzde en çok kullanılan kehribar taşı, Baltık bölgesinden çıkarılan Baltık kehribarı olup süksinit asit oranı en yüksek kehribarlardan biri olarak kabul ediliyor. 

Kehribar kolyeleri çoğunlukla 40-44 cm uzunluğunda tasarlanıp kehribarın farklı renkleri kullanılarak tasarlanıyor. Sitemizdeki kehribar kolyeleri firmamız tarafından kaynağından ithal edildiği için kehribar kolyelerimizin fiyatları diğer rakiplerimize göre daha uygundur. 

Kehribar nedir? Faydaları nelerdir?

Soyu tükenmiş olan, pinus succinifera olarak adlandırılan çam ağaçlarından sızmış reçinelerin fosilleşmesi sonucu meydana gelmiş taşa kehribar ya da amber deniyor. Kehribar taşının içinde organik bir bileşik olan süksinit asit yer alıyor. Süksinit asit, bağışıklık sistemine faydalı, doğal bir ağrı kesici ve antibiyotik olarak biliniyor. Bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde, ikinci aydan itibaren kullanımı önerilen kehribar kolye, bebeğin ağrılarını hafifletip ağız salyasını azaltıyor ve doğal antibiyotik görevi görüyor. Kehribar taşı boyunda taşındığı takdirde, çocuk ve yetişkinlerde görülen alerji, guatr ve tiroid gibi hastalıklara karşı alternatif iyileştirici yöntemlerden biri olarak kabul ediliyor. Kehribar kolye, solunum sistemi hastalıklarında ilaç tedavisini tamamlayıcı etkisi sebebiyle bronşit, astım gibi rahatsızlıkları olanlar tarafından tercih ediliyor. Doğal kehribar taşından yapılan aksesuarlar, yetişkinlerde migren, bel ve mide ağrısı, baş ağrısı gibi vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen ağrıların tedavisinde de kullanıyor.


Bu kategoride ürün bulunamadı.