Menu
Sepetiniz

150 TL üstü alımlarınızda kargo hediyemiz.

Kehribar

Kehribar aslında ağaç kökenli organik bir madde olup çağlar öncesinden fosilleşip taşlaşan bir maddedir. Bu taşa ulaşmak için bazen metrelerce derinliğe inmek gerekmektedir. Bu zorlu süreç sonucu elde edilen kehribar ise güzelliği ile verilen emeği karşılamaktadır. Kehribar taşının açık sarıdan kızıla doğru değişen bir renk yelpazesi vardır. Bu yelpazede yaklaşık 256 farklı renk tonu bulunan kehribar yüz elli dereceye kadar ısıtılabilen bir maddedir ancak bu ısıya ulaştığında yumuşamaya başlar.


Kehribarın en kalitelisine Litvanya, Ukranya gibi İskandinav ülkelerinin olduğu bölgede rastlanabilir. Bununla beraber Polonya da kehribar taşı ile ünlü bir ülkedir. Rus kehribarı da bilinen başka bir kehribar türüdür.


Kehribarın çok eski çağlardan gelmesi ve organik kökenli olması zaman zaman içinde fosillere rastlamamıza neden olur. Bu fosiller binlerce yıl öncesinden günümüze kadar ulaşan kelebek, sinek ve karınca gibi küçük hayvanlardır. Fosilli kehribarlar çok da değerlidir.
Kehribarlar tarih boyunca şifalı taş olarak da kullanılmıştır. Sinir hastalıklarına, öfkeye ve  depresyona iyi gelmektedir. Kehribarın gerçekliği ise kimyasal yöntemlerle anlaşılabilir. Ama en doğru yöntem gemoloji labaratuvarında yapılan analizlerle elde edilir. Evde ise tuzlu su yöntemi denenerek batıp batmadığı kontrol edilebilir fakat bu yöntemler yerine gerçek bir gemoloji sertifikasına bakmak daha doğru olacaktır. Kehribarı yakarak gerçeklik testi yapanlar var fakat bu yöntemin geçerliliği pek yoktur.


Kehribar süs eşyalarında bol bol kullanılır. Yüzük ve bilekliklerde kullanımını görebileceğimiz kehribar en çok olarak kolyelerde kendini göstermektedir. Doğanın ağaçtan taşa çevirdiği bu mucize insan ellerinde tanelere işlenip kehribar kolye, kehribar bileklik, kehribar kolye ucu olarak ortaya çıkar.


Kehribarın Faydaları

Amber taşı olarak da bilinen kehribar taşı şifalı özelliği ile dikkat çeker.  İçerisinde bulunan oksijen, hidrojen ve karbon gibi elementler bu taşa şifalı olma özelliği kazandırır. Kehribarın faydaları arasında şunları sayabiliriz: Depresyona ve öfkeye iyi gelir. Hazımsızlık sorunlarının çözümünde etkilidir. Pozitif enerji verir. Kalp krizine karşı da etkili olduğu söylenmektedir.


Kehribar Rengi
Kehribar taşının kendine has rengi renk skalasında da kendine özgü bir yer edinmiştir. Kehribar rengi denildiğinde akla gelen turuncu ile altın rengi arasında bir renk tonudur. Bu bağlamda kehribar hem bir taş adı hem de bir renk adı olarak kullanılmaktadır. Kehribar baltık kehribar, damla kehribar, ateş kehribar veya sıkma kehribar gibi isimlerle bilinir. Bu kategorimizde kehribar kolye, kehribar bileklik, kehribar kolye ucu bulabilirsiniz. Bebek Kehribar kategorimizde diş çıkarmada faydası olduğu düşünülen bebek kehribar kolye modellerini bulabilirsiniz. İthalatçı firma olduğumuzdan dolayı fiyatlarımız uygundur. Kehribar sertifikalarımız için bize ulaşabilirsiniz.

Doğal Kehribar Kolye Ucu Doğal Kehribar Kolye Ucu
Zincir Hediyeli
Kehribar kolye ucu modelimiz. Kolye ucunun uzunluğu ortalama 2 - 2.5 CM gibidir. Perakende alımlarda zincir takılarak kolye şeklinde gönderilecektir. Ürünümüz gerçek kehribardır. Ürün doğal olduğu için her kolye ucu küçük ton ve boyut farklılıklarına sahiptir...
39,00TL
Kehribar yetişkin kolye modelimiz küp kesim kehribar taşlarından tasarlanmıştır. Kolye uzunluğu Ortalama 65-70 CM'dir. Kolyenin ağırlığı 12.7 GR'dir. Sitemizdeki kehribar ürün fiyatlaması genelde ağırlık üzerindendir. Kolyemiz gerçek kehribardan imal edilmiştir. 20 yıllık firma geçmişimizl..
364,00TL
Sarı tonlarında Kehribar bebek kolye modelimiz gerçek kehribardır. Kolye uzunluğu 32-34 CM'dir. 5.5 gram ağırlığa sahiptir. Fiyat ağırlık üzerinden hesaplanmıştır. İthalatçı firma fiyat avantajıyla piyasa fiyatının çok altında gerçek kehribar kolyeye sahip olacaksınız...
74,00TL
Kehribar yetişkin kolye modelimiz. Kolye uzunluğu Ortalama 65 CM'dir. Kolyenin ağırlığı 15.8 GR'dir. Sitemizdeki kehribar ürün fiyatlaması genelde ağırlık üzerindendir. Kolyemiz gerçek kehribardan imal edilmiştir. ..
304,00TL
Kehribar yetişkin kolye modelimiz. Kolye uzunluğu Ortalama 65 CM'dir. Kolyenin ağırlığı 17.7 GR'dir. Sitemizdeki kehribar ürün fiyatlaması genelde ağırlık üzerindendir. Kolyemiz gerçek kehribardan imal edilmiştir. ..
330,00TL
Kehribar yetişkin kolye modelimiz. Kolye uzunluğu Ortalama 65 CM'dir. Kolyenin ağırlığı 15.3 GR'dir. Sitemizdeki kehribar ürün fiyatlaması genelde ağırlık üzerindendir. Kolyemiz gerçek kehribardan imal edilmiştir...
304,00TL
Kare kesim Kehribar bileklik ağırlığı 5.3 gramdır. Bileklik elastik ipli olup ortalama uzunluğu 18-20 CM gibidir...
104,00TL
Yetişkin Kare kesim Kehribar bileklik ağırlığı 4.4 gramdır. Bileklik elastik ipli olup ortalama uzunluğu 17 CM gibidir...
84,00TL
Sarı tonları olan kehribar bebek kolye modelimiz gerçek kehribardır. Kolye uzunluğu 30-32 CM'dir.  Yaklaşık 6 gram ağırlığa sahiptir. Fiyat ağırlık üzerinden hesaplanmıştır. İthalatçı firma fiyat avantajıyla piyasa fiyatının çok altında gerçek kehribar kolyeye sahip olac..
84,00TL
Küp kesim Kehribar bileklik ağırlığı 5.3 gramdır. Bileklik elastik ipli olup ortalama uzunluğu 18-20 CM gibidir...
84,00TL
Örme Küre kesim Kehribar bileklik ağırlığı 10 gramdır. Bileklik elastik ipli olup ortalama uzunluğu 20 CM gibidir. Örme olduğundan boyu ayarlanabilirdir...
134,00TL
Doğal makrome kehribar çocuk bilekliği. Bileklik yaklaşık 14 CM uzunluğunda olup bileklikteki taneler 6 MM civarıdır. Örme bilekliğin boyu ayarlanabilirdir...
94,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 61 (6 Sayfa)