Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatlarla alım yapma fırsatını kaçırmayın. ByKolyeucum

İyolit Taşı

 • İyolit Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • İyolit Taşı Özellikleri
 • İyolit Taşı Faydaları
 • İyolit Taşı Temizliği
 • İşlenmemiş Doğal Ham İyolit Taşı (3-4 CM) - KLCKT0289 İşlenmemiş Doğal Ham İyolit Taşı (3-4 CM) - KLCKT0289
  Toptan Fiyatına -51 %
  Ortalama 3-4 CM arası boyutlarda işlenmemiş ham iyolit taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  49,00TL 100,00TL
  Vergiler Hariç:41,53TL
  Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

  İyolit Taşı Özellikleri ve Kullanım Alanları

  Günümüzde popülerliği gittikçe artan iyolit taşı diğer değerli taşlara nispeten daha kolay bulunabilen ve uygun fiyatlı bir taştır. Farklı renk seçenekleri de bulunabilmesine rağmen, en çok tercih edilen renkleri mavi ve mor renklerdir. Her bir renk çeşidinin farklı bir faydası olduğu bilinmektedir. İyolit taşı diğer bilinen ismiyle su safiri,  magmatik, başkalaşım (metamorfik) ve pegmatitik kayaların arasında oluşur. İyolit taşı, dünyanın birçok ülkesinden çıkarılmaktadır. Bunların başlıcalarına baktığımızda; Brezilya, Burma, Hindistan, ABD, Finlandiya, Norveç ve Almanya karşımıza çıkmaktadır.

  İyolit kelimesi köken olarak Yunanca menekşe anlamına gelen ‘ios’ kelimesinden türemiştir. Resmi olarak isimlendirilmesi 1900’lü yılların başına denk gelir.  İsmini Fransız jeolog Cordier tarafından almıştır. İsimlendirilmesi gerçekleştikten sonra çok geniş bir kültüre yayılmaya başlamıştır. Taşın tarihine baktığımızda, Viking denizcileri tarafından pusula olarak kullanıldığını görürüz. Bu şekilde kullanımından sonra Vikinglere denizcilik alanında önemli başarılar elde ederek bu taşın kullanım alanını genişletmişlerdir. İyolit taşı anlamı ise tüm bunlarla bağlantılı olarak, Yunancada menekşe anlamına gelmektedir.

  İyolit Taşının Özellikleri Nelerdir?

  Masif veya granül halde bulunan doğal bir taş olarak öne çıkan İyolit, tam bir renk cümbüşüdür. Diğer isimlerine baktığımızda; kedigözü, korderit, lazulit isimleri önümüze çıkar. İyolit taşı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  ·         İyolit, farklı renklerde bulunabilir. Rengi tipik olarak açık ile koyu mavi ve mordur. Sarı, gri, yeşil veya kahverengi tonlarında da olabilir.

  ·         Üst düzey bir meditasyon aracıdır.

  ·         Psişik yetenekleri ortaya çıkarır ve düzenler.

  ·         İyolit taşı, vizyon taşıdır. Gelecekteki vizyonunuzla ilgili ipucu verir.

  İyolit Taşının Faydaları Nelerdir?

  Tüm doğal taşların kendine ait bazı spesifik özellikleri bulunur. İyolit taşının faydaları da insan anatomisine ve metafizik yönünden insan psikolojisine iyi gelmektedir. Faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  Öncelikle fiziksel açısından yararlarına bakacak olursak, bazı hastalıklara doğrudan, bazı rahatsızlıklara ise dolaylı yoldan iyi geldiğini görebiliriz.

  ·         Görme yeteneğini geliştirir. Görme gücünü arttırır. Bu havuç yemek ile aynı düzeyde bir iyileştirme olarak görülebilir.

  ·         Kişiyi elektromanyetik dalgalardan korur. Gün boyu telefon, televizyon ve bilgisayar ekranları karşısında yoğun manyetik alana maruz kalan insan bedenini iyileştirir.

  ·         Uyku bozuklukları tedavisi için yardımcıdır. Gün boyu yorulan zihin, uykuya dalmakta bazı problemler yaşar. İyolit, kişiyi fiziksel olarak uyku moduna hazırlar ve rahatlatır.

  ·         Hafızayı güçlendirir ve unutkanlık gibi problemlerde zihne yardımcı olur.

  Duygusal sağlık açısından faydalarına bakacak olursak, insan psikolojisinde dengeleyici bir tutum sergilediğini görürüz. Stresli ve yoğun bir hayat geçiren kişilere bu taşın sakinleştirici ve dengeleyici etkilerinden yararlanması önerilebilir. Özellikle yoğun iş temposuna sahip kişiler için avantaj sağlayan doğal taşlar arasındadır.

  ·         Karşılıklı ilişkilerdeki uyumsuzlukları ortaya çıkarır ve onarılması için alan açar.

  ·         Kişiyi kendi gücünün farkında olmaya iter. Başkalarına bağımlı, toksik ilişkilerden kurtulmak için destekleyicidir.

  ·         Sigara, alkol gibi yüksek eşikli bağımlılıklarda kişiye yardımcı olur ve daha hafif bir geçiş dönemi sunar.  

  ·         Agresif ve huysuz insanlarda daha dengeli bir kişiliğe bürünmek için faydalıdır.

  ·         Zekâ arttırıcı bir taştır. Hafızayı güçlendirirken diğer yandan zekâya güç katar.

  ·         Travma gibi atlatılması zor durumlarda olaylarla daha rahat başa çıkabilmek için destek olarak kullanılır.

  Ruhsal sağlık için faydalarına baktığımızda, daha psişik ve içsel özellikleriyle karşılaşırız. Özellikle uzak doğudan gelen, ruhsal gelişme ve ilerleme için taş kullanımı önemlidir.

  ·         Kişiye psişik anlamda bir yol gösterir ve var olan yolunu genişletir.

  ·         Ruhsal yolda güvenilir bir rehberdir.

  ·         Ruhsal bir başlangıç yapmak ve var olan yolculuğunda bir destek arayanlar için inanılmaz bir destekleyicidir.

  ·         Meditasyon yapanlar için çok önemli bir dengeleme taşıdır.

  ·         Manevi gerçeklik boyutunda gezinmek isteyenler için destekleyici bir taştır.

  ·         Yükselmiş diğer insanlarla bağlantı kurmak için kullanılır.

  Tüm bu faydalarına ek olarak bazı ek faydaları da bulunan bu değerli taşı hayatınıza dahil etmek, maddi anlamda olduğu kadar manevi anlamda da hayatınızda bazı kapılar açabilir.

  İyolit Hangi Burçlara İyi Gelir?

  Her doğal taşın iyi geldiği bir burç grubu bulunur. Bu burç grubundaki insanlar kendi mizaç özelliklerine uygun taşları kullandıklarında bunun faydalarını daha hızlı görür. İyolit taşına bakıldığında Satürn gezegenine daha yakın olduğunu görürüz. İyolit taşı burcu olarak özel olarak bakıldığında ise karşımıza oğlak, kova, ikizler ve başak çıkmaktadır. Bu burçtaki insanlar şifa bulmak ve manevi anlamda güçlenmek için bu taşı kullanabilir. Diğer burçlarda da, Satürn evini güçlendirmek isteyenler bu taştan faydalanabilir.

  İyolit Taşı Kullanımı

  İyolit, diğer taşlar arasında daha uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkar. Faydaları bu kadar çeşitli olup fiyatının bu denli uygun olması kullanım alanını ve sıklığını arttırır. İyolit taşı nasıl kullanılır, diye merak eden kullanıcılar genel anlamda şunlarla karşılaşmaktadır:

  ·         Daha uygun fiyatlı taş arayanlar için nadide bir taş olarak öne çıkar.

  ·         Kararmasını engellemek ve güçlerinden daha iyi yararlanabilmek için diğer taşlarla kullanımından kaçınmalıdır.

  ·         Tek renkli takı tasarımından hoşlananlar için farklı renkleri bir araya getiren iyolit, iyi bir tercihtir.

  ·         Mor tonlarla kullanılırsa daha hareketli bir görünüm elde edilebilir ve dinamizm artar.

  ·         İyolit taşı bileklik kullanarak kendinize şifası geniş bir alan yaratabilirsiniz.

  İyolit Taşı Temizliği

  Taş kullanımında en çok önem verilmesi gereken konulardan birisi de, temizliğidir. İyolit taşı nasıl temizlenir, diye merak eden kullanıcıların karşısına şu adımlar çıkar:

  ·          İyolit, dayanıklılığı yüksek ve sert bir taştır.

  ·         Dayanıklılığının yanında kırılganlığını arttıran bir bölmeye sahiptir. Bu nedenle olası darbelerden korunmalı ve muhafaza edilmelidir.

  ·         Olası zararları engellemek için diğer taşlarla bir arada kullanılmamalıdır.

  ·         Temizleme esnasında her türlü ısı ve buhardan kaçınılmalıdır.

  ·         Temizlik esnasında ılık su kullanmalı ve yumuşak bir sabunla ovulmalıdır.

  ·         Yıkama işleminin sonunda yumuşak bir bezle kurulanmalıdır.

  ·         Uzun süreli ısı ve güneş ışığına maruz kalınmasından korunmalıdır.

  ·         Mümkünse diğer tüm taşlardan uzak bir kutunun içinde muhafaza edin.

  Hakiki İyolit Taşı Nasıl Anlaşılır?

  Diğer tüm taşlarda olduğu gibi, iyolit taşını elinize aldığınızda orijinal iyolit olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer ağırlığı ya da görünümünden anlaşılmıyorsa basit ve anlaşılır birkaç yöntemle taşın orijinalliğini anlayabilirsiniz.

  ·         Taşın iç kısmına bakılmalıdır. Genelde imitasyon taşlarda dış kısımlar boyama olduğundan anlaşılması daha kolay olmaktadır. Eğer iç ve dış renkler aynıysa ürün büyük ihtimalle orijinaldir.

  ·         Üniversitelerin ilgili bölümlerindeki test yerlerinde taşla ilgili testler yaptırabilirsiniz. Bu en güvenilir yöntemdir. Bu yolla hakiki iyolit anlaşılabilir.

  ·         Güvenilir sitelerden ve satıcılardan alışveriş yapmak da güvenilirliği arttıran bir önlemdir.

  İyolit Taşı Fiyatları

  İyolit taşı fiyat listesine baktığımızda karşımıza diğer taşlardan daha uygun fiyat seviyesinde bir taş çıkmaktadır. Doğal taşların en önemli ayırt edici özelliği orijinal olmasıdır. Bu özelliğinin yanında uygun fiyatlı olması da alıcı için önemlidir. Söz gelimi iyolit taşı tesbih kullanmak isteyenler için taşın ağırlığı, dış görünüşü ve sağladığı yararlar önemli olduğu kadar fiyatı da önem arz eder.

  İyolit taşı hem birbirinden değerli özellikleriyle hem de uygun fiyatlı olması yönüyle kullanıcıların ilgilisini çeker. Siz de özellikle hediye seçimleriniz de iyolit taşı bileklik ve diğer seçeneklere göz atarak en doğru kararı verebilirsiniz.