Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Hematit Taşı

Hematit Taşı

Hematit Taşı'nın Özellikleri

İçeriğinde demir oranı fazla olduğu için diğer taşlara göre daha ağır siyah, gri ve kahverengimsi kızıl tonlarda bulunabilen bir taştır. Kan taşı olarak da bilinen bu taş metalik bir parlaklığı olan, opak bir taştır. Her ne kadar metale benzese de sert bir darbede kırılabilmektedir. Yaygın olarak volkanik kayalarda bulunan hematit, çelik üretiminde kullanılan temel minerallerdendir. ABD, Kanada, Almanya, İngiltere, Brezilya ve Çin gibi ülkelerde çıkarılmaktadır.

Hematit Taşı'nın Faydaları:

1.      Motivasyon ve özgüven artırıcı özellikleriyle bilinmektedir.

2.      Stresi azaltarak insana neşe ve canlılık kazandırmaktadır.

3.      Kullanıcısının cazibesini artırdığı düşünülmektedir.

4.      Eklem romatizması ağrılarını hafiflettiği söylenmektedir.

5.      Saç dökülmesini önleyerek saçların güçlü ve gür olmasına yardımcı olmaktadır.

6.      Demir emilimine destek olarak anemiye olumlu etkilerde bulunmaktadır.

7.      Yaralanmalarda aşırı kanamayı önleyici ve hasarlı dokuyu tedaviyi kolaylaştırıcı özellikleri bulunmaktadır.

8.      Hafızaya, gözlere iskelet sistemine faydalı olduğu bilinmektedir.

9.      Bel soğukluğuna olumlu etkisi olduğu düşünülmektedir.

(Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

Hematit Taşı'da diğer doğal taşlar gibi kullanım süresi dahilinde temizlenmeye ihtiyaç duymaktadır. Temizliğine suda bekleterek ya da bir gün süreyle toprağa gömerek yapmanız mümkündür. Taşınızı düzenli temizlemeniz, kullandığınız sürece taşınızdan daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

5X1 MM gold rengi rondela kesim hematit dizimizin uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. Dizi de yaklaşık 150 adet hematit taşı bulunmaktadır. Hematit Taşı Özellikleri Hematit, metalik bir parlaklığa sahip koyu, gri siyahımsı opaklığa sahip doğal bir taştır. Cesaret, canlılık, zenginlik, güç gibi..
43,00TL
5X1 MM Rondela hematit dizimizin uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. Dizi de yaklaşık 150 adet hematit taşı bulunmaktadır. Hematit Taşı Özellikleri Hematit, metalik bir parlaklığa sahip koyu, gri siyahımsı opaklığa sahip doğal bir taştır. Cesaret, canlılık, zenginlik, güç gibi konularda y..
39,00TL
4X1 MM gold rengi rondela kesim hematit dizimizin uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. Dizi de yaklaşık 160 adet hematit taşı bulunmaktadır. Hematit Taşı Özellikleri Hematit, metalik bir parlaklığa sahip koyu, gri siyahımsı opaklığa sahip doğal bir taştır. Cesaret, canlılık, zenginlik..
37,00TL
6X3 MM sarı renk hematit doğal taş dizi ortalama 40 CM uzunluğundadır. Yaklaşık 180 adet taş bulunmaktadır...
39,00TL
4 MM renkli faset kesim hematit dizimizin uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir.  Hematit Taşı Özellikleri Hematit, metalik bir parlaklığa sahip koyu, gri siyahımsı opaklığa sahip doğal bir taştır. Cesaret, canlılık, zenginlik, güç gibi konularda yardımcı olarak kullanılan güçlü bir taşt..
22,00TL
6 MM faset kesim gold rengi hematit dizimizin uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. Dizideki taş adeti ortalama 60 tanedir. Hematit Taşı Özellikleri Hematit, metalik bir parlaklığa sahip koyu, gri siyahımsı opaklığa sahip doğal bir taştır. Cesaret, canlılık, zenginlik, güç gibi konularda yar..
25,00TL
4 MM gümüş rengi hematit dizimizin uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir.  Hematit Taşı Özellikleri Hematit, metalik bir parlaklığa sahip koyu, gri siyahımsı opaklığa sahip doğal bir taştır. Cesaret, canlılık, zenginlik, güç gibi konularda yardımcı olarak kullanılan güçlü bir taştır. Esk..
13,00TL
4 MM sarı renk hematit dizimizin uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir.  Hematit Taşı Özellikleri Hematit, metalik bir parlaklığa sahip koyu, gri siyahımsı opaklığa sahip doğal bir taştır. Cesaret, canlılık, zenginlik, güç gibi konularda yardımcı olarak kullanılan güçlü bir taştır. Eskid..
11,00TL
8 MM renkli kalp kesim hematit dizimizim uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. Dizi de yaklaşık 60 adet hematit taşı bulunmaktadır. Fiyat 1 dizi fiyatıdır...
35,00TL
7 MM renkli yıldız kesim hematit dizimizim uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. Dizi de yaklaşık 75 adet hematit taşı bulunmaktadır. Fiyat 1 dizi fiyatıdır...
29,00TL
8 MM Golden Hematit dizimizde yaklaşık 48 adet doğal taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. ..
39,00TL
6X3 MM hematit doğal taş dizi ortalama 40 CM uzunluğundadır. Yaklaşık 180 adet taş bulunmaktadır...
41,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 36 (3 Sayfa)