Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Havlit Taşı

Havlit Taşı

Havlit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Genellikle beyaz ve opak olan bu taş ender olsa da kristal formunda karşımıza çıkabilmektedir. Yumuşak, gözenekli bir taştır ve bu sebeple Havlit takılar hassas bir kullanım gerektirmektedir. Havlit genelde beyaz ve üzeri siyah ya da gri damarlı bir taştır. Bu yönüyle boyanarak başka taşlara benzetilmesi muhtemeldir. Ayrıca ucuza mal edilebildiği için sıkça boyanıp başka bir taşmış gibi satılabilmektedir. Bu yüzden kullanıcının alacağı taşa dikkat etmesi gerekmektedir.  En çok ABD, Kanada, Almanya, Meksika, Pakistan, Rusya gibi ülkelerde çıkarılmaktadır.

1.    Huzur ve sükunet taşı olarak da bilinen Havlit'in strese ve öfkeye olumlu etkileri vardır.

2.    Uyku problemleri yaşayanlar için oldukça faydalıdır.

3.    Hafızaya olumlu etkileri bulunmaktadır.

4.    Motivasyon ve konsantrasyonu artırdığı bilinmektedir.

5.    Kalsiyum ve kemikler için faydalı olduğu düşünülmektedir.

6.    Eklemleri kuvvetlendirmeye ve kırık, çıkık gibi olaylarda çabuk iyileşmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

7.    Kanı temizlediği ve kalp hastalıklarına önemli etkilerde bulunduğu söylenmektedir.

8.    Antitoksik olması hasebiyle kanı zararlı kimyasallardan arındırmaktadır.

(Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

Doğal taşlar zaman zaman etkileri artsın diye temizlenmelidir. Havit taşını da kullandığınız sürece temizlemeniz gerekmektedir. Havlit'i temizlemek için bir süre akan suda bekletmek veya bir saat boyunca güneş ışığında bekletmek gerekmektedir. Ayrıca Havlit çok hassas ve yumuşak olduğu için kullanımına özen göstermeli daha sert başka takılarla birlikte kullanılmamalıdır.

6 MM Havlit taşı dizimizde yaklaşık 60 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 40 cm'dir.  Havlit Taşı Özellikleri Oldukça güçlü bir sakinleştirici özelliği bulunan havlit taşı, kişiyi etkisi altına alan endişe ve stresi azaltmaya yardımcı olduğu gibi sa..
35,00TL
4 MM Havlit taşı dizimiz yaklaşık 40 CM'dir. Dizi de 60'dan fazla taş bulunmaktadır...
34,00TL
8 MM Düz Havlit dizilerimizde ortalama 48 adet taş boncuk bulunmaktadır ve dizi uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. Sitemize eklenen ürünlerin stok adetleri internet depomuza aittir. Site stoğumuzdan daha yüksek adetler için bize ulaşabilirsiniz...
39,00TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)