Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Güneş Taşı

Güneş Taşı

Güneş Taşı'nın Özellikleri

Kuvars grubundan olan bu kristal yapısal olarak güneşe benzediği için bu isimle anılmaktadır. Üzerine gelen ışınları daha çok ortadan yansıtır ve kenarlardaysa yansıma daha azdır. Genellikle turuncu, kızıl, kahverengi, gri tonlardadır. Nadiren de olsa yeşil veya saydam olabilmektedir. Eski çağlarda güneş taşının şans getirdiğine inanılmış, farklı medeniyetlerde ise neşe ve özgürlük sembolü sayılmıştır. Güneş taşı ay taşıyla uyumlu bir taştır ve ikisi birlikte kullanıldığında etkilerinin çoğaldığı düşünülmektedir. Kanada, ABD, Norveç, Yunanistan, Rusya, Hindistan, Çin, Madagaskar gibi ülkelerde çıkarılmaktadır.

Güneş Taşı'nın Faydaları:

1.      Yorgunluk ve halsizliği yok ederek insana canlılık kazandırır.

2.      Kullanan kişiye özgüven aşıladığı ve şans getirdiği düşünülmektedir.

3.      Kişiye bağımsızlık yetisi kazandırdığı düşünülmüş bu sebeple özgürlük sembolü kabul edilmiştir.

4.      Uykusuzluğa iyi geldiği ve kâbusları önlediği düşünülmektedir.

5.      Korkuları azalttığı ve kullanıcısına cesaret verdiği söylenmektedir.

6.      Cinsel yaşam için olumlu etkileri bulunmaktadır.

7.      Mide enzimleri için faydalı olduğu düşünülmektedir.

8.      Fazla kilo alımına engel olduğu söylenmektedir.

(Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

Güneş taşından yararlanmak istendiği takdirde taşı vücuda temas edecek şekilde kullanmak gerekir. Ay taşıyla birlikte kullanmak etkilerini artıracaktır. Taşınızın temizliğini akan suyun altında tutarak ya da güneş ışığında bekleterek sağlayabilirsiniz. Taşınızı ilk kez kullanmadan önce, sonra da belli aralıklarla temizlemenizi tavsiye ederiz.


8 MM Güneş taşı dizi 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır. Güneş Taşı Özellikleri Güneş taşı; neşe ve mutluluk gibi olumlu duyguları hayata geçirmeye yardımcı olan, değerli bir taştır. -          Güçlü güneş enerjisine sahi..
151,00TL
6 MM Güneş taşı dizi 39 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 68 adet taş bulunmaktadır. Güneş Taşı Özellikleri Güneş taşı; neşe ve mutluluk gibi olumlu duyguları hayata geçirmeye yardımcı olan, değerli bir taştır. -          Güçlü güneş ..
103,00TL
Faset kesim güneş taşı dizimizde ortalama 70 adet doğaltaş boncuk bulunmaktadır. Dizimiz küre değil daire şeklinde gibidir. Dizi uzunluğu 40 CM'dir...
140,00TL
14 MM uzunluk 8 MM genişliğe sahip arpa şekilli güneştaşı dizimizde ortalama 30 adet doğaltaş boncuk vardır. Dizi uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. ..
210,00TL
Hindistan menşeili AA kalitesinde dikdörtgene yakın şekliyle güneş taşı dizimizde ortalama 17 adet doğaltaş bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 25 CM'dir...
334,00TL
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)