Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Florit Taşı

 • Florit Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Florit Taşı Özellikleri
 • Florit Taşı Faydaları
 • Florit Taşı Temizliği
 • Doğal Ham Florit Taşı ( 3-4 CM)
  Toptan Fiyatına -24 %
  Ortalama 3-4 CM arası boyutlarda küçük işlenmemiş ham küçük mor florit taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  22,00TL 29,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  Doğal Ham Florit Taşı ( 2-3 CM)
  Toptan Fiyatına -24 %
  Ortalama 2-3 CM arası boyutlarda küçük işlenmemiş ham küçük mor florit taşı. Fiyat 1 adet taş fiyatıdır...
  22,00TL 29,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  8 MM Küre Kesim Florit Taşı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -37 %
  Doğal yeşil ve mor renk 8 MM küre kesim florit taşından tasarlanan florit bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize vereceğiniz..
  37,00TL 59,00TL
  Vergiler Hariç:31,36TL
  Yeşil Mor 6 MM Küre Kesim Florit Taşı Doğal Taş Bileklik - KLCBL0081
  Toptan Fiyatına -44 %
  Ortalama 20 CM uzunluğunda elastik ipli 6 MM yeşil mor tonları olan florit taşından tasarlanmış doğal taş bileklik modeli. Ürün doğal taş olduğundan hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Özel günlerinizde sevdiğinize doğal bir hediye için güzel bir akses..
  22,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:18,64TL
  Florit Taşlı Doğal Taş Kolye - KLCKOL0031 Florit Taşlı Doğal Taş Kolye - KLCKOL0031
  Toptan Fiyatına -27 %
  Mor şeffaf ağırlıklı tonlarıyla doğal florit taşı kolye aparatla beraber ortalama 45-48 CM uzunluğa sahiptir. Kolyedeki taşlar sıkma veya yapay olmayıp doğal 7-8 MM şekilsiz florit taşıdır. Ürün özel günlerinizde sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir hediye aksesuardır...
  36,00TL 49,00TL
  Vergiler Hariç:30,51TL
  Çivi Kesim Florit Taşı Kolye ucu
  Toptan Fiyatına Zincir Seçeneği -17 %
  Ortalama 4 CM uzunluğunda yeşil renk florit taşı doğal taş kolye ucunu aşağıdan zincir ekleyerek kolye şeklinde kullanabilirsiniz.. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir...
  10,00TL 12,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Yeşil Mor 8 MM Küre Kesim Florit Taşı Doğal Taş Bileklik - KLCBL0070
  Toptan Fiyatına -41 %
  Ortalama 20 CM uzunluğunda elastik ipli 8 MM yeşil mor tonları olan florit taşından tasarlanmış doğal taş bileklik modeli. Ürün doğal taş olduğundan hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir. Özel günlerinizde sevdiğinize doğal bir hediye için güzel bir akses..
  23,00TL 39,00TL
  Vergiler Hariç:19,49TL
  Florit Taşı Doğal Taş Bileklik Florit Taşı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -7 %
  Doğal yeşil ve mor renk faset kesim florit taşından tasarlanan florit bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize vereceğiniz güz..
  83,00TL 89,00TL
  Vergiler Hariç:70,34TL
  Florit Taşı Doğal Taş Bileklik Florit Taşı Doğal Taş Bileklik
  Toptan Fiyatına -7 %
  Doğal yeşil ve mor renk faset kesim florit taşından tasarlanan florit bileklik elastik ipli olup ortalama 20 CM boyutundadır. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize vereceğiniz güz..
  83,00TL 89,00TL
  Vergiler Hariç:70,34TL
  Florit Taşı Doğal Taş Makrome Bileklik
  Toptan Fiyatına -41 %
  Makrome örgülü doğal yeşil renk kırık florit taşından tasarlanan florit bileklik bileğe göre boyu ayarlabilir. Ürün doğal taş olduğundan hem erkek hem de kadınlar tercih edebilir. Doğum günü, sevgililer günü, babalar günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize vereceğiniz güzel bir aksesuar..
  10,00TL 17,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Florit Taşı Kırık Doğal Taş Kadın Kolye
  Toptan Fiyatına -37 %
  Doğal şekilsiz florit taşlarından tasarlanmış florit taşı kadın kolye uzatma aparatı dahil 46-48 CM uzunluğundadır. Ürün doğal taş olduğundan her kolye ucunun birbirinden küçük ton ve şekil farklılıkları olabilir. Bu taşlı kolye doğum, günü, anneler günü, sevgililer günü gib..
  12,00TL 19,00TL
  Vergiler Hariç:10,17TL
  Florit Taşlı Doğal Taş Bakır Yüzük Florit Taşlı Doğal Taş Bakır Yüzük
  Toptan Fiyatına -37 %
  Florit taşı kırık doğal taşlar kullanılarak tasarlanmış doğal taş bakır yüzük ayarlanabilirdir. Kararma ve uzun ömürlü kullanım için su ve kimyasal maddelerden uzak tutulmasını tavsiye ederiz. Ürün doğal taş olduğundan size gelecek ürünle görsel arasında küçük ton ve şekil farklılıkları olabili..
  10,00TL 16,00TL
  Vergiler Hariç:8,47TL
  Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)

  Florit Taşı'nın Özellikleri

  Göz alıcı tonları olan bu taş çoğunlukla mor renkli olsa da doğada mavi, yeşil, pembe, turuncu, kahverengi, sarı gibi renklerle de karşımıza çıkabilmektedir. Bazen taşta birden çok renk izlenebilir, bu da Floriti mücevher sektöründe ayrıcalıklı bir konuma getirmiştir. Floresans özelliği sayesinde farklı renkleri yansıtabilmesi de taşın oldukça ilgi görmesini sağlamaktadır. Çok sert olmayan bu taşı kullanmak isteyenlerin çizilmelere karşı dikkatli olmaları gerekmektedir. Ülkemizde Kırşehir, Bursa ve Yozgat’ta çıkarılmaktadır. Dünyada ise en çok İngiltere, ABD, Kanada, Almanya, Brezilya gibi ülkelerde çıkarılmaktadır.

  Florit Taşı'nın Faydaları: 

  1.      Kullanan kişiden veya kullanıldığı ortamdan negatif enerjiyi alarak moral ve motivasyonu yükseltmektedir.

  2.      Boyun bölgesinde kullanıldığı takdirde dikkat artırıcı etkisi devreye girmektedir.

  3.      Yetersizlik ve özgüven eksikliği gibi konularda kullanıcısına olumlu etkileriyle bilinmektedir.

  4.      Vücuttaki çakraların açılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca aurayı güçlendirici etkisiyle bilinmektedir.

  5.      Dinginlik verici bir taş olması hasebiyle strese bağlı baş ağrılarına iyi geldiği söylenebilir.

  6.      Komplike düşüncelerle boğuşanlar için tam bir destekleyici görevi görerek düşüncelerin ve kararların berraklaşmasına yardımcı olur.

  (Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

  Florit Taşı Nasıl Temizlenir?

  Florit hassas yapıda bir taş olduğu için temizliğinin özenli olması taşın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Anca temizlik işleminin kimyasalla, örneğin sabunla yapılmaması gerekir. Çünkü kimyasallar Florit'in parlaklığına zarar verebilmektedir. Ilık bir suyun altında kısa bir süre bekletip yumuşak bir bezle silerek taşınızın temizliğini sağlayabilir bu sayede enerjisini artırabilirsiniz. Taşınızı kullanmadan evvel temizlemeniz, size ulaşıncaya kadar maruz kaldığı enerjilerden arınmasını sağlayacak ve taştan alacağınız verimi artıracaktır.