Menu
Sepetiniz

150 TL üstü alımlarınızda kargo hediyemiz.

Florit Taşı

 • Florit Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Florit Taşı Özellikleri
 • Florit Taşı Faydaları
 • Florit Taşı Temizliği
 • Ortalama uzunluğu 10 CM uzunluğunda olan doğal florit taşı doğal taş ( obelisk ). Fiyat 1 adet florit taşı fiyatıdır. Taş'ta mor ve yeşil tonlar ağırlıktadır. Florit Taşı nasıl bir taştır? Florit taşı, göz alıcı canlı renkleri ile gökkuşağı gibidir. Renkleri çeşitlilik gösteren florit..
  89,00TL
  2.5 MM faset kesim florit taşı dizi de yaklaşık 60 adetten fazla taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu 40 CM'dir...
  42,00TL
  10 MM küre kesim florit taşlardan oluşan bilek modeli elastik ipiyle her bileğe uyar. Ortalama bileklik uzunluğu 20 CM'dir...
  40,00TL
  8 MM florit dizi de yaklaşık 48 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu 40 CM'dir...
  69,00TL
  6 MM florit dizi de yaklaşık 60 adet taş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir...
  59,00TL
  Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

  Florit Taşı'nın Özellikleri

  Göz alıcı tonları olan bu taş çoğunlukla mor renkli olsa da doğada mavi, yeşil, pembe, turuncu, kahverengi, sarı gibi renklerle de karşımıza çıkabilmektedir. Bazen taşta birden çok renk izlenebilir, bu da Floriti mücevher sektöründe ayrıcalıklı bir konuma getirmiştir. Floresans özelliği sayesinde farklı renkleri yansıtabilmesi de taşın oldukça ilgi görmesini sağlamaktadır. Çok sert olmayan bu taşı kullanmak isteyenlerin çizilmelere karşı dikkatli olmaları gerekmektedir. Ülkemizde Kırşehir, Bursa ve Yozgat’ta çıkarılmaktadır. Dünyada ise en çok İngiltere, ABD, Kanada, Almanya, Brezilya gibi ülkelerde çıkarılmaktadır.

  Florit Taşı'nın Faydaları: 

  1.      Kullanan kişiden veya kullanıldığı ortamdan negatif enerjiyi alarak moral ve motivasyonu yükseltmektedir.

  2.      Boyun bölgesinde kullanıldığı takdirde dikkat artırıcı etkisi devreye girmektedir.

  3.      Yetersizlik ve özgüven eksikliği gibi konularda kullanıcısına olumlu etkileriyle bilinmektedir.

  4.      Vücuttaki çakraların açılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca aurayı güçlendirici etkisiyle bilinmektedir.

  5.      Dinginlik verici bir taş olması hasebiyle strese bağlı baş ağrılarına iyi geldiği söylenebilir.

  6.      Komplike düşüncelerle boğuşanlar için tam bir destekleyici görevi görerek düşüncelerin ve kararların berraklaşmasına yardımcı olur.

  (Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

  Florit Taşı Nasıl Temizlenir?

  Florit hassas yapıda bir taş olduğu için temizliğinin özenli olması taşın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Anca temizlik işleminin kimyasalla, örneğin sabunla yapılmaması gerekir. Çünkü kimyasallar Florit'in parlaklığına zarar verebilmektedir. Ilık bir suyun altında kısa bir süre bekletip yumuşak bir bezle silerek taşınızın temizliğini sağlayabilir bu sayede enerjisini artırabilirsiniz. Taşınızı kullanmadan evvel temizlemeniz, size ulaşıncaya kadar maruz kaldığı enerjilerden arınmasını sağlayacak ve taştan alacağınız verimi artıracaktır.