Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatına doğal taş takılar kolyeucum'da. ByKolyeucum

Doğal Taş ve Takı Blog Yazıları RSS Feed

06 Ara Evde Takı Yapmak İstiyorum
0 4331
Evde takı yapmak istiyorum düşünceniz var ev bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız öncellikle bu konuda kararlı olmanız gerekecektir. Takı yapmak bir çok diğer iş gibi fazlaca ince detay istiyor. Aynı zamanda kendini yenilemeyi gerektiriyor. Yeni modelleri takip etmek, kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine hitap hakkında bilgi toplamak yapılacak i..
06 Haz Hangi Doğal Taş Bana Uygun?
0 14411
Bilmeyenler için doğal taşlar; doğada ölümsüz olarak bilinen, farklı kimyasallar içeren, insan hayatına olumlu katkıları olduğuna inanılan Türkiye ve dünyada yoğun olarak kullanılan taşlara denilmektedir. Hafızanın arınmasından vücudun yenilenmesine kadar birçok olumlu etki yaratıldığına inanılan, insanın vücudundaki pozitif enerjiyi artırırken neg..
30 May Goşenit Taşı ve Faydaları
0 1208
Magmatik kayaçlar arasına mineralce zengin sıvının sızıp soğuması ile oluşan doğal bir taştır. Aşk ve sadakatin sembolü olarak bilinen goşenit yarı değerli taşlardan olup takı taşı olarak yüksek değere sahip değildir. Beril taşının saydam bir türü olması sebebiyle de lenslerde ve gözlük camlarında kullanılabilmektedir.Ancak goşenit içindeki mineral..
28 May Epidot Taşı ve Faydaları
0 426
Magmatik kayaçlarda bulunan oldukça sert ancak ince yapısı sebebiyle kırılgan olan bir kristaldir. Çoğunlukla yeşil renkte karşımıza çıksa da sarımsı yeşil, kahverengimsi yeşil ve siyah gibi renkleri de vardır. Avusturya, Mısır, Rusya, İsveç, Alaska, Japonya, Bulgaristan, Pakistan gibi ülkelerde çıkarılmaktadır. Epidot Taşı Özellikleri ve Faydaları..
28 May Aleksandrit Taşı ve Faydaları
0 1091
Krizoberil grubuna mensup değerli bir taştır. Gün ışığı ve yüksek ısıda renk değiştirme özelliği sebebiyle takı sektöründe oldukça dikkat çekmektedir. Gün ışığında daha çok yeşil, mavi tonlarında gözlense de yapay ışıkta mor, sarı ve kızıl renkleri yansıtabilmektedir. Zümrütle karıştırılsa da ondan daha taneli bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir...
25 May Afganit Taşı ve Faydaları
0 574
Afganit adını ilk çıkarıldığı yer olan Afganistan alan doğal bir taştır. İlk olarak 1967 yılında Afganistan’ın Badahşan şehrinde lapis lazuli madeninden çıkarılmıştır. Genellikle mavinin çeşitli tonlarıyla karşımıza çıkan sert yapıda bir kristaldir. Afganistan dışında Tacikistan, İtalya, Almanya, Rusya, Sibirya, ABD, Kanada, Hindistan gibi ülkelerd..
07 May Zultanit ( Diaspor ) Taşı ve Faydaları
admin 1 1927
Ülkemize has bir kristal olan zultanit, dünya üzerinde yalnızca Muğla Milas’ta çıkarıldığı için ender bulunan taşlar kategorisindedir. Topraktan çıkarıldığında irili ufaklı parçalar halinde olup bir kısmı işlenemeyecek kadar incedir. İşlenmesi sırasında da taşın çatlama, kırılma ve ayrılma ihtimali yüksektir ki bu da zultaniti daha değerli hale get..
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)