Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Apatit Taşı

Apatit Taşı

Apatit Taşı'nın Özellikleri ve Faydaları

Doğada çok fazla bulunmayan Apatit Taşı hassas işçilik isteyen doğal taşlardan biridir. Adını Yunanca Apati yani aldatıcı kelimesinden almıştır. Bu ismin seçilme sebebi ise apatit taşının doğada diğer doğal taşlarla sık sık karıştırılıyor olmasındandır. Yeşil, kahverengi, sarı beyaz, mor renklerde bulunabilen apatitin en nadir bulunan rengi ise sarıdır. Apatit taşı bir fosfat mineralidir ve magmatik kayalarda bulunur. Çıkarıldığı ülkeler ise; Almanya, Amerika, Macaristan, Portekiz, Brezilya, Rusya, Mısır, Tunus gibi ülkelerdir.

1.      Apatitin ilham gücünü artırdığı söylenir bilhassa lacivert tonlarındaki apatitlerin bu etkisi olduğuna inanılır.

2.      Negatif enerjileri giderdiği bu sayede kullanan kişiyi pozitif enerjiye açık hale getirdiği bilinmektedir.

3.      Kullanan kişinin iletişim yeteneğini, kendini ifade becerilerini bu sayede de özgüvenini artırdığı söylenebilir.

4.      Kaslara olumlu etkisi olduğu düşünülen bu taş bedenin dayanıklılığını da artırmaktadır.

5.      Açlık hissini baskıladığı için kilo vermek isteyenlerin de sıklıkla kullandığı taşlardandır.

6.      Konsantrasyonu artırdığı düşünülmektedir.

7.      Motivasyon artırıcı etkisi olduğu için kişide çalışma isteği uyandırabilmektedir.

8.      Tansiyon yüksekliğinden muzdarip olan insanlar için faydaları olduğu söylenebilir. Çünkü bu taşın tansiyonu dengeleme özelliği olduğu düşünülmektedir.

9.      İçinde fosfat olduğu için dişlere ve kemiklere olumlu etkileri olduğu söylenmektedir.

(Yukarıda belirttiğimiz faydalar çeşitli inançlara, taş bilimcilerin ve alternatif tıbbın sunduğu bilgilere dayanmaktadır, kesinliği bulunmamaktadır. Bu sebeple hastalık ve rahatsızlıklarınızda öncelikle bir uzmana görünmenizi, doğal taşları sadece yardımcı unsur olarak kullanmanızı öneririz.)

Taşınızı ilk aldığınızda temizlemenizi ve bu sayede nötralize etmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede elinize ulaşana kadar temas eden insanların enerjisinden kurtulmuş olursunuz. Apatit'in temizliği de diğer doğal taşlar gibidir. Akan suyun altında bir süre bekletmeniz yeterli olacaktır. Ancak taşınızın ilk günkü parlaklığına dönmesini istiyorsanız yumuşak sirkeli bir bezle silmenizi tavsiye ederiz. 


4 MM Apatit taşı dizimizde yaklaşık 95 adet taş bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40 cm'dir. Fiyat 1 dizi fiyatıdır. Apatit Taşı Özellikleri -Özgüven eksikliği yaşayan ya da sosyal hayatında insanlar ile iletişim kurma konusunda sıkıntı çekenler için faydalıdır. -Güne..
56,00TL
7-8 MM Aralığında değişen boyutlarıyla apatit doğal taş dizimizde ortalama 48 adet apatit doğal taş boncuk bulunmaktadır. Apatit taşı dizimizin uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir...
124,00TL
6-10 MM arası boyutları olan şekilsiz apatit taşı dizimiz yaklaşık 40 CM uzunluğundadır...
80,00TL
3 MM Faset kesim apatit taşı dizimiz ortalama 40 CM uzunluğa sahiptir. ..
74,00TL
6 MM apatit taşı dizimiz 40 CM uzunluğunda olup dizide yaklaşık 60 adet taş bulunmaktadır...
94,00TL
Hindistan menşei yeşil apatit taşı dizi 33 CM uzunluğunda olup dizideki taşlar şekilsizdir...
84,00TL
3 MM Faset kesim apatit taşı dizimiz ortalama 40 CM uzunluğa sahiptir. ..
74,00TL
Mavi tonlarıyla göz alıcı bir taş olan apatit dizimizde yaklaşık 48 adet doğaltaş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. ..
174,00TL
10 MM AA Kalite apatit taşı dizimiz 40 CM uzunluğunda olup dizimizde ortalama 38 adet doğal taş boncuk bulunmaktadır...
154,00TL
Mavi tonlarıyla göz alıcı bir taş olan apatit dizimizde yaklaşık 48 adet doğaltaş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu yaklaşık 40 CM'dir. ..
229,00TL
Mavi tonlarıyla en çok sevilen doğaltaşlardan olan apatit dizimizde yaklaşık 38 adet doğaltaş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40 CM'dir...
295,00TL
10 MM Apatit taşı bileklik. Bileklik uzunluğu 18-20 CM arasıdır. Elastik iplidir...
80,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 13 (2 Sayfa)