Menu
Sepetiniz

Toptan fiyatlarla alım yapma fırsatını kaçırmayın. ByKolyeucum

Ametrin Taşı

 • Ametrin Taşı Nedir, ne işe yarar, nasıl oluşur?
 • Ametrin Taşı Özellikleri
 • Ametrin Taşı Faydaları
 • Ametrin Taşı Temizliği
 • Listelenecek bir ürün yok

  Ametrin Taşı Faydaları 

  Ametrin taşı nedir sorusunun cevabı doğada ametist ve sitrin taşlarının birleşmesiyle meydana gelen doğal bir taştır. Ametist taşının mor rengi ile sitrin taşının sarı renginin güzel bir karışımı ile oluşur. Ametrin çok yaygın bir kullanıma sahip olmasa da göz alıcı görüntüsüyle aksesuarlarda tercih edilmektedir. Ametrin taşı ametist ve sitrinin de bol bulunduğu Uruguay, Bolivya ve Brezilya bölgelerinde bulunmaktadır. Bu taşın asıl kaynağı ise Bolivya’dır.

  Ametrin Taşının Özellikleri

  Ametrin taşı tıpkı diğer doğal taşlarda olduğu gibi ruhsal ve bedensel olarak çeşitli faydalar sağlama özelliklerine sahiptir.

  ·         Ametrin taşı özellikleri arasında en bilineni ve belirgin olanı ise astral seyahati kolaylaştırmasıdır.

  ·         Meditasyonda sıklıkla kullanılan bu taş zihnin sakinleşmesine yardımcı olmaktadır.

  ·         Sevgi ve aşk taşı olarak bilinen ametrin taşı zihinsel aktiviteleri arttırıcı ve geliştirici özelliklere sahiptir.

  ·         Ametist taşı ile benzer yapıda olmaları etkilerini oldukça benzer yapmıştır ve hemen hemen aynı özelliklere sahiptir.

  ·         Ametrin taşı bileklik, yüzük kolye gibi aksesuar olarak kolayca takılabilir ve kristal kuvars olarak da evlerde bulunabilir.

  Ametrin Taşının Faydaları Nelerdir?

  Doğal şifalı taşlar insan vücuduna ve ruhuna çeşitli şekillerde iyi gelen özelliklere sahip olmalarıyla bilinirler. Ametrin taşı neye iyi gelir sorusunun cevabı ise migren, uykusuzluk ve cilt problemleri başta olmak üzere oldukça çeşitlenebilen bir listedir.

  Ø  Ametrin taşı, depresyona karşı iyi gelen etkiye sahiptir. Olumsuz ve kötü düşüncelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olarak negatif etkileri azaltmayı sağlar.

  Ø  Cilt problemlerine iyi gelen ametrin taşı, cildi yenileyici ve canlandırıcı etkiye sahiptir.

  Ø  Migren problemlerine karşı etkili bir ilaç olan bu doğal taş, baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olmaktadır.

  Ø  Taşıyan kişinin alerjisi varsa hafiflemesine yardımcı olan bir taştır.

  Ø  Ametrin taşı faydaları arasında uykusuzluğa iyi gelmesi vardır. Uyku problemlerinin çözülmesine yardımcı olarak daha kaliteli bir uyku uyunmasını sağlar.

  Ø  Ametrin taşının sevilmeyen insanların yanındayken taşınması tavsiye edilir. Bunun sebebi ise yaydığı pozitif enerji ile bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmasıdır.

  Ø  Sinir sistemine iyi gelen ametrin taşı, kalp rahatsızlıklarına karşı oldukça faydalıdır.

  Ø  Eklem ağrılarına iyi gelen bu taş, kan dolaşımını düzene sokmaya yardımcı olur.

  Ø  Kilo vermede ve kontrol altında tutmada etkili olduğu düşünülmektedir.

  Ø  Kanı temizlemede oldukça iyi olan ametrin taşı vücuttaki toksinlerin atılmasını sağladığı düşünülmektedir..

  Ø  Konsantrasyonu arttıran özelliğe sahiptir ve algıların netleşmesini sağlar.

  Ø  Kronik yorgunluğa karşı çok etkili olan ametrin taşı, kasları güçlendirmede de oldukça faydalıdır.

  Ø  Birçok hastalığa iyi gelen bu doğal taş özellikle fiziksel olarak dejenere olmuş bölgelere karşı etkilidir ve yenileyici özelliğe sahiptir.

  Ø  Vücut direncinin artmasını sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

  Ø 

  Ametrin Taşının Bakımı ve Temizliği

  Doğal taşlar şifalı etkilerini kaybetmesin diye düzenli olarak temizlenmelidir. Ortamdaki kötü enerjiyi ortadan kaldıran ve pozitif enerji yayan ametrin taşı belli aralıklarla temizlenmeli ve enerjisi nötrlenmelidir. Birkaç yöntemi bulunan temizlik işleminin en sık tercih edileni su ile yapılandır. Akan suyun altında 5 dakika süre ile bekletilen ametrin taşının enerjisi nötrlenecektir.

  Su ile temizliğin bir diğer yolu ise sirkeli suda ıslatılmış bir bezle 5 dakika silinmesidir.  Ametrin taş bileklik gibi takılarda bu temizlik işlemleri uygulanabilirdir. Doğal taşlar suyla olduğu gibi güneşle de temizliği yapılabilir. Güneşin altında birkaç saat bekletilen ametrin taşı, normal enerjisini kazanacaktır.

  Günlük bakım gerektiren bu doğal şifalı taşlar için temiz bir bezle silmek yeterlidir. Doğal taşların enerjilerini ve şifalı özelliklerini kaybetmemeleri için hiçbir kimyasalla temas etmemeleri gerekmektedir.

  Ametrin Taşı ve Burçlar

  Her burcun temsil ettiği bir doğal taş bulunmaktadır. Ametrin taşı terazi ve balık burçlarını temsil etmektedir. Bu burçlar dışında neredeyse hepsiyle uyumlu olan bir taştır. Burçların taşları birincil ve ikincil olarak ayrılmaktadır.

  -          Koç Burcu: Ametrin taşı koç burcunun birincil taşları arasında yer almaktadır.

  -          Başak Burcu: Başak burcunun birincil taşları arasında yer almayan ametrin taşı ikincil taşlardandır.

  -          Balık Burcu: Ametrin balık burcunun birincil taşları arasında yer alır ve bu burcun önemli taşlarından biridir.

  -          Kova Burcu: Kova burcunun birincil taşları arasında yer alır.

  -          Yay Burcu: Ametrin taşının birincil taşlarında yer aldığı bir diğer burç ise yaydır ve bu burç için oldukça önemli taştır.

  -          Oğlak Burcu: Ametrin taşı oğlak burcunun ikincil taşları arasında yer almaktadır ve diğer taşlarla birlikte kullanılabilir.

  Ametrin Taşı Kullanımı

  Doğal taşların büyük çoğunluğu aksesuar alanında sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle göz alıcı renge sahip olan taşlar daha çok kullanılmaktadır. Ametrin taşı da hem ametist hem de sitrin taşından aldığı renklerle oldukça dikkat çekici bir taştır. Bu sebeple aksesuar alanında çok yaygın bir kullanımı vardır.

  Ametrin taşı kolye oldukça şık duran bir aksesuardır. Aksesuarlarda işlenmiş taşlar kullanıldığı için doğal taşların vücuda temas ederek taşınması, faydalarının etki etmesi açısından oldukça önemlidir. Fakat evlerde bulundurulan kristal kuvars formundaki ametrin taşların temasa pek ihtiyacı olmaz. Fakat yine de yakınlarda tutulması daha iyi olacaktır.

  Ø  Mesela uykusuzluk problemi çeken birinin yastığın altına ametrin taşı koyması uyku sorunlarını çözecektir.

  Ametrin taşı yüzük de vücuda temas ederek devamlı kişinin yanında taşıyabileceği bir seçenektir. Aksesuar olarak sıklıkla tercih edilen ametrin taşı sadece kadınlara hitap etmez ve tesbihlerde de kullanılır. Ametrin taşı tesbih birçok erkeğin tercih ettiği bir seçenektir.

  Ametrin Taşı Nasıl ve Nereden Elde Edilir?

  Ametrin taşı, ametist ve sitrinin birleşmesinden oluştuğu için bu taşların bulunduğu yerlerden çıkarılmaktadır. En çok ve kaliteli kaynağın bulunduğu Bolivya madenleri ise bu taşın tarihini oluşturmaktadır. Ametrin taşının Doğu Bolivya bölgesinde 500 yıldan beri kullanılan bir taş olduğu varsayılmaktadır. Ametrin taşının bir diğer adı ise Boliviyanit’tir.

  Uruguay ve Brezilya gibi bölgelerde çıkarımı yapılsa da en çok kaynak Bolivya’dadır. Ametrin taşı diğer doğal taşlar gibi özel madenlerden çıkarılmaktadır. Çıkarılan ametrin doğal taş kolye bileklik ve yüzük işlenerek akseusar yapılabileceği gibi çeşitli boyutlarda kesilerek, evlerde süs eşyası olarak kullanma seçeneğine sahiptir.

  Ametrin Taşının Gerçeği Nasıl Anlaşılır?

  Doğal taşların birçok şekilde sahte üretimleri yapılmaktadır. Bunun en yaygın şekli basit taşların veya sıkıştırılmış plastiklerin boyanması ile olmaktadır. Bu sebeple sahte ametrin taşını anlamak için, iç rengiyle dış rengini karşılaştırmak gerekmektedir. Fakat bunun için kırmak gerektiği için ametrin taşı bileklik veya tesbih gibi ürünlerde bir boncuğunu kırmak da işe yarayacaktır. Eğer ürün kırılmak istenmiyorsa bir çakmak yardımıyla ısı verilmesi sahteliğini anlamayı sağlayacaktır.

  Gerçek doğal taşlar ve ametrin taşı sıcaktan etkilenmeyeceği için ısıya maruz kalan taşta meydana gelen bir hasarla sahte olduğu belirlenebilir.  Ametrin taşının gerçekliği test edilirken, fazla ısı verilmemesi, zarar görmemesi için önemlidir.

  Ametrin Taşının Fiyatları

  Ametrin taşı diğer doğal taşlar gibi çeşitli kullanım şekillerine sahiptir. Doğal taşlar birçok boyutta elde edilebilirdir. Bu sebeple ametrin taşı fiyat olarak değişkenlik göstermektedir. Büyük boylardaki ametrin taşları evlerde süs eşyası olarak kullanılabilir ve etkisi oldukça fazladır.

  Güzel görüntüsü ile göz alan ametrin taşının kristal kuvars halinin küçük boyutları vardır. Kişinin yanında taşımasını kolay hale getirir. Aksesuar olarak sıklıkla tercih edilen ametrin taşı, bileklik, yüzük ve kolye gibi çeşitlere sahiptir.

  Kristal kuvars formu için her boyuta göre değişen fiyatlar aksesuarlarda kullanılan malzemelere ve takının türüne göre değişiklik göstermektedir. Ametrin taşı tesbih fiyatları işçiliğe ve malzemeye göre farklılıklar içerir. En uygun ametrin taş ve aksesuar fiyatlarına sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.