Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı Özellikleri

Sakinliğin ve huzurun taşı olarak bilinen Akuamarin, kelime olarak "Deniz Suyu" anlamındadır. Bu değerli maden aynı zamanda cesaret verdiği için Cesaret Taşı, sezgileri güçlendirdiği için Kahin Taşı, sukünet verdiği için Sakin Taş gibi isimler de almışıtır.

Akuamarin oldukça dayanıklı bir taş olduğu için mücevherlerde ve süs eşyalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. 

  • Akuamarin Taşı'nın stresi azalttığına, ruhu dinlendirdiğine ve zihni berraklaştırdığına inanılır.
  • Güven, cesaret, huzur gibi değerleri simgeler. Meditasyonda kullanılır.
  • Akuamarin, alternatif tıp alanında önemli bir yere sahiptir. Astım, bronşit ve troid bezlerine, boğaz ağrılarına, solunum yolu rahatsızlıklarına ve akciğere iyi geldiği düşünülmektedir. 

Yapısındaki Mineraller: Berilyum, Silisyum, Demir, Potasyum, Lityum ve Sodyum  

Uyumlu olduğu çakralar: Boğaz, Kalp 

Uyumlu olduğu burçlar: Terazi, Kova, Akrep, Koç, Balık 

Akuamarin Taşı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

10 MM A kalite doğal akuamarin taşı dizi 40 cm uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 38 adet taş bulunmaktadır. Akuamarin Taşı Özellikleri Özellikle sağlık açısından önemli bir maden olarak öne çıkmaktadır. İnsanın ruhunu dinlendiren ve stresi azaltan bir yapıya sahiptir. -   ..
199,00TL 229,00TL
12X16 MM Dikdörtgen kesim akuamarin taşı dizi 40 CM uzunluğundadır. Akuamarin Taşı Özellikleri Sahip olduğu mavi rengi ve şeffaf görüntüsüyle insana huzur verir. Stresi azaltır, ruhu dinlendirir, zihni berraklaştırır. Güven, cesaret, huzur gibi değerleri simgeler. Meditasyonda kullanılır. ..
204,00TL
16X12 MM Dikdörtgen kesim akuamarin taşı dizi 40 CM uzunluğunda olup dizi de yaklaşık 33 adet taş bulunmaktadır.Akuamarin Taşı Özellikleri Sahip olduğu mavi rengi ve şeffaf görüntüsüyle insana huzur verir. Stresi azaltır, ruhu dinlendirir, zihni berraklaştırır. Güven, cesaret, huzur gibi değerl..
204,00TL
3 MM faset kesim akuamarin taşı dizimiz ortalama 40 CM uzunluğundadır...
64,00TL
AA kalite akuamarin taşı dizimizde yaklaşık 13 adet doğal taş bulunmaktadır. Üstündeki püskülle beraber dizi uzunluğu yaklaşık 30 CM'dir.Akuamarin Taşı Özellikleri Sahip olduğu mavi rengi ve şeffaf görüntüsüyle insana huzur verir. Stresi azaltır, ruhu dinlendirir, zihni berraklaştırır. Güven, c..
204,00TL
4X4 MM akuamarin faset kesim küp şekilli dizimizde yaklaşık 99 adet doğaltaş boncuk bulunmaktadır. Dizi uzunluğu 40 CM'dir. Akuamarin Taşı Özellikleri Sahip olduğu mavi rengi ve şeffaf görüntüsüyle insana huzur verir. Stresi azaltır, ruhu dinlendirir, zihni berraklaştırır. Güven, cesaret, ..
270,00TL
6-6.5 MM Akuamarin doğal taş bileklik. Bilekliğimiz elastik ipli olup standart uzunluğu 20 CM'dir...
44,00TL
7 MM akuamarin taşın kullanıldığı bileklik modelimiz. Bileklik yaklaşık uzunluğu 20 CM'dir. ..
78,00TL
10 MM akuamarin taşın kullanıldığı bileklik modelimiz. Bileklik yaklaşık uzunluğu 20 CM'dir. Elastik iplidir...
137,00TL
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)