Menu
Sepetiniz

150 TL ve üstü perakende siparişlerde kargo bedava!

Akik Taşı

Akik Taşı

Akik Taşı Özellikleri

Agate, Achat, Ölümsüz Taş, Yemen Taşı gibi farklı isimlerle de anılan Akik Taşı, dünya üzerinde şifalı taşlar arasında önemli bir yere sahiptir. Adını Sicilya'daki Achates Nehri'nden alan Akik taşı görünüm olarak,  bir merkez çevresinde oluşmuş halkaya benzer yapıda damarlara sahiptir. Kırmızı, kahverengi, gri, sarı, turuncu, yeşil, mavi, siyah ve beyaz renk tonlarında olabilen akik taşı, tarih boyunca yüzük taşı, mühür, düğme, tesbih vb. takılarda ve süs eşyalarının yapımında kullanılmıştır. Günümüzde de hala sevilen ve takı yapımında çokça kullanılan bir taştır.

  • Dünyevi başarıyı, uğur ve bereketi simgeler.
  • Stres, anksiyete, dikkat dağınıklığı, epilepsi, uykusuzluk, düşük tansiyon, cilt hastalıkları gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanılır.
  • Bedene kuvvet verdiği, metobolizmayı hızlandırdığı, damarları güçlendirdiği, diş ve kemik yapısını geliştirdiği, kişiye pozitif enerji, özgüven ve sakinlik verdiği bilinen yararlarındandır.
  • Akiğin tembelliği azalttığı, nazara ve olumsuz durumlara karşı koruyucu olduğuna inanılmaktadır.

Yapısındaki mineraller: Silisyum, Oksijen, Magnezyum, Manganez, Kalsiyum, Krom

Uyumlu olduğu çakralar: Boğaz, Kök, Kalp, Altkarın

Uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Kova, Terazi, Boğa, Koç

Akik Taşı hakkında daha kapsamlı bilgi için tıklayınız.


8 MM turuncu renk akik taşı dizimizde yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40cm'dir.  Akik Taşı Özellikleri -Akik doğada çok farklı renklerde bulunan oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir taştır. -Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye..
29,00TL
8 MM şeffaf kahve renk akik taşı dizimizde yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40cm'dir.  Akik Taşı Özellikleri -Akik doğada çok farklı renklerde bulunan oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir taştır. -Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif ene..
29,00TL
8 MM Mor renk akik taşı dizimizde yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40cm'dir.  Akik Taşı Özellikleri -Akik doğada çok farklı renklerde bulunan oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir taştır. -Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye kar..
29,00TL
8 MM siyah renk akik taşı dizimizde yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40cm'dir.  Akik Taşı Özellikleri -Akik doğada çok farklı renklerde bulunan oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir taştır. -Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye k..
29,00TL
8 MM çizgili kahve renk akik taşı dizimizde yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40cm'dir.  Akik Taşı Özellikleri -Akik doğada çok farklı renklerde bulunan oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir taştır. -Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiy..
29,00TL
Doğal akik taşı bileklik 20 cm uzunluğunda olup elastik iplidir. Bileklikteki taşlar ortalama 5-6 MM boyutlarındadır ve şekilsizdir...
29,00TL
8 MM karışık renkli akik taşı dizimizde yaklaşık 48 adet taş bulunmaktadır. Dizi uzunluğu ortalama 40cm'dir.  Akik Taşı Özellikleri -Akik doğada çok farklı renklerde bulunan oldukça fazla çeşitliliğe sahip bir taştır. -Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye ka..
29,00TL
Akik Taşı Kolye Ucu - KLCKL0115
Yeni Zincir Hediyeli
Ortalama 2 - 3 CM uzunluğundaki akik taşı kolye ucu perakende alımlarda zincir takılarak kolye şeklinde gönderilecektir. Fiyat 1 adet kolye ucu ve zincir fiyatıdır...
17,00TL
Mavi Akik Taşı Kolye Ucu - KLCKL0114
Yeni Zincir Hediyeli
Ortalama 2 - 3 CM uzunluğundaki akik taşı kolye ucu perakende alımlarda zincir takılarak kolye şeklinde gönderilecektir...
17,00TL
Akik Taşı Pençe Kolye Ucu - KLCKL0113
Yeni Zincir Hediyeli
Ortalama 3 CM uzunluğundaki pençe aparatlı akik taşı küre kesim kolye ucu perakende alımlarda zincir takılarak kolye şeklinde gönderilecektir...
19,00TL
Siyah Akik Taşı Pençe Kolye Ucu - KLCKL0112
Yeni Zincir Hediyeli
Ortalama 3 CM uzunluğundaki pençe aparatlı akik taşı küre kesim kolye ucu perakende alımlarda zincir takılarak kolye şeklinde gönderilecektir...
15,00TL
Faset kesim yeşil damarları olan şekilsiz akik taşı dizimiz ortalama 40 CM uzunluğundadır. Dizideki taşların boyutları 10-20 MM arası değişmektedir. Fiyat 1 dizi fiyatıdır...
99,00TL 119,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 134 (12 Sayfa)